داربست مدولار چکشی  

داربست مدولار چکشی یکی از انواع سیستم های داربستی است که از اجزا یا ماژول‌های کوچک تشکیل شده است که به سادگی می‌توانند به هم متصل شوند تا سازه‌های بزرگتری را تشکیل دهند.

این نوع از داربست های مدولار برای ایجاد اطمینان قطعی از استحکام سازه های بتنی برای زیرسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر بخواهیم واضح تر بگوئیم، میتوان اسکافولد های چکشی را نیز هم خانواده با داربست های مثلثی دانست.

اما این دو عضو نیز مانند هر خانواده ای دیگر دارای تفاوت هایی نسبت به یکدیگر می باشند؛ این تفاوت ها شامل نصب آسان و قابل اجرا بدون نیاز به ابزار خاصی و تنها با فشار دست برای اتصال اجزای داربست های چکشی می باشد، در حالیکه در داربست های مثلثی وجود ابزار هایی مانند پین و گوه، مهره و… از ضروریات است.

image
image
ابعاد داربست چکشیوزن / کیلوگرمآلیاژ مصرفی
پایه داربست چکشی  3m14ST-37 فولاد مبارکه
پایه داربست چکشی  2/5m12ST-37 فولاد مبارکه
پایه داربست چکشی  2m9.5ST-37 فولاد مبارکه
مهار داربست چکشی  1/5m5.5ST-37 فولاد مبارکه
مهار داربست چکشی  1m4ST-37 فولاد مبارکه
darbast-chakoshi

ابعاد داربست مدولار چکشی

این نوع داربست از یک سری المان های عمودی )پایه داربست( و یک سری المان های افقی )مهار داربست( تشکیل شده است. مهاری ها در اندازه های 0.5 ، 1 ، 1.5 ، 2 ، 2.5 و 3 متری تولید می شوند و پایه های نیز در ارتفاع 1 ، 1.5 ، 2 ، 2.5 و 3 متری عموما تولید می شود.

به طور کلی فریم‌های این داربست های چکشی از نوع مثلثی بوده و دارای ابعادی به اندازه ۵۰*۱۲۰، ۷۵*۱۲۰ و ۱۲۰*۱۲۰ می باشد، این ابعاد به صورت استاندارد بوده و قابلیت سفرشی سازی بر اساس نیاز مهندسان عزیز را نیز دارد.

نحوه اجرای اسکافولد چکشی

پایه ها به وسیله مغزی و پین قابلیت اتصال به یکدیگر در جهت عمود را دارا می باشند ، ولی مهارها با اندازه های ثابت تولید شده توسط کارخانه، پایه ها را به یکدیگر متصل می کنند. با توجه به نیروهای وارده می بایست اندازه مهارها و فواصل آنها با یکدیگر در جهت عمود را محاسبه نمود.
برروی این داربست های چکشی نیز سرجک های قابل تنظیم U شکل تعبیه می گردد، که در صورت نیاز می توان از پایه جک قابل تنظیم نیز در قسمت تحتانی داربست ها به جای کفشک استفاده نمود.
مزیت این نوع داربست به دلیل چیدمان های متنوع آن، استفاده در سطوح شیبدار وهمچنین داربست بندی نما می باشد.

این داربست به راحتی با ضربه چکش به دو سر مهار بسته و با ضربه زدن در جهت معکوس آن، باز می شود و نیازی به نیروی متخصص ندارد.

داربست چکشی ستاره ای

مزایا داربست چکشی

  • اتصال و مونتاژ کردن داربست های چکشی نسبت به سایر داربست ها ساده تر، سریع تر بوده و نیاز به تجهیزات تخصصی ندارد.
  • این مدل از داربست ها نسبت به انواع دیگر از قیمت پایین تری برخوردار می باشد.

در اینجا لازم است به عنوان معایب اصلی این مدل از داربست ها به توانایی تحمل بار زیاد در مقایسه با داربست های مثلثی اشاره نمود.

قیمت خرید داربست چکشی

از آنجایی که متریال مورد استفاده در داربست های ستاره ای یا همان چکشی از فلز تشکیل شده است، بنابراین قیمت آن تحت عوامل مختلفی مانند قیمت فلز آهن و فولاد تحت تأثیر قرار دارد.

البته این تنها عامل موثر در قیمت فروش اسکافولد های چکشی نیست، بلکه عوامل دیگری مانند سفارشی سازی ابعاد، ضخامت، حجم سفارش و… در میزان ارزان یا گران بودن آن موثر است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان فیدار فولاد تماس حاصل نمایید.

برخی از پروژه هایی که از این محصول استفاده نموده اند:

  • مشاهده همه