داربست ( اسکافلد ) مدولار

داربست مدولار یا داربست سیستمی یک اصطلاح عمومی است، به طور کلی این نوع داربست ها که با نام اسکافولد هم شناخته می شود و همه آنها از یک قطعه یا واحد مجزا تشکیل شده است که برای تکمیل انواع تکیه گاه ها و دسترسی به کارهای ساختمانی استفاده می شود.

در واقع اسکافولد مدولار نوعی سازه داربستی است که با اجزای استاندارد مانند قاب ها، مهاربندها و رابط ها ساخته می شود.

تصویر خدمات

اسکافلد مثلثی

اسکافلد مثلثی امگا یکی از روش های سریع داربست بندی با حذف اتصالات

تصویر خدمات

اسکافلد چکشی

تولید اسکافلد چکشی ستاره ای با نصب سریع و آسان بدون قطعات اضافی

تصویر خدمات

داربست پله

سریع ترین روش داربست بندی مناسب داربست بندی پله و زیر سقف

این داربست های مدولار از ستون ها و لوله های عمودی، افقی و مورب استفاده می کند. ستون های عمودی دارای نقاط اتصال ثابتی هستند که در امتداد آنها قرار گرفته اند تا امکان اتصال آسان لوله های افقی یا مورب را فراهم کنند.

در مقایسه با سایر انواع داربست مانند سیستم های داربست لوله ای، اسکافولد های مدولار برای نصب و حمل و نقل آسان تر هستند. این به این دلیل است که آنها از مکانیسم‌های چفت استفاده می‌کنند که امکان انباشته شدن آسان روی یکی دیگر را فراهم می‌کند.

از ویژگی های مهم یک اسکافولد از نوع مدولار می توان به مواردی مانند ارتفاع آن اشاره نمود.

به طور کلی، در صنعت داربست، حداکثر ارتفاع برای یک داربست مدولار به عوامل مختلفی از جمله نوع داربست، پیکربندی آن و دستورالعمل های خاص قابل اجرا در یک مکان مشخص بستگی دارد؛ البته در این بین باید توجه داشت که حداکثر ارتفاع داربست بر اساس آیین نامه نیز باید در نظر گرفته شده و رعایت شود.

چه نوع پروژه هایی می توانند از داربست مدولار بهره مند شوند؟

یک سیستم داربست مدولار به دلیل تطبیق پذیری بالای خود برای طیف وسیعی از پروژه ها در صنایع مختلف مناسب است.

بازسازی و تخریب

سیستم‌های داربست مدولار معمولاً به عنوان تجهیزات دسترسی در پروژه‌هایی که شامل نوسازی، بازسازی یا تخریب سازه‌های موجود است استفاده می‌شوند.

از آنجایی که این ساختمان‌ها اغلب نیاز به دسترسی به سطوح و بخش‌های مختلف دارند، داربست های مدولار اغلب به عنوان یک سکوی کاری استفاده می‌شوند و در عین حال امکان نصب سریع و سازگار را حتی در فضاهای محدود فراهم می‌کنند.

قیمت داربست مدولار

تاسیسات صنعتی

داربست مدولار در تاسیسات صنعتی برای کارهایی مانند تعمیر و نگهداری تجهیزات، نصب و تعمیر مفید است. ماهیت مدولار آن امکان سفارشی سازی آسان را برای مطابقت با نیازهای صنعتی خاص فراهم می کند.

تولید داربست های خاص برای پروژه های عمرانی

همانطور که میدانید، فیدار فولاد با 25 سال سابقه در زمینه تولید و ساخت انواع داربست های انحصاری و سفارشی سازی شده، توانسته ساخت و تولید انواع اسکافولد مدولار برای پروژه های بین المللی را به بهترین شکل ممکن بر عهده گیرد.

این سفارشی سازی بر اساس ضخامت ،ابعاد و اندازه مورد نیاز پروژه انجام گرفته است.

انواع داربست اسکافلد مدولار

داربست های مدولار پروژه های راهسازی

پروژه های زیرساختی در مقیاس بزرگ، مانند ساخت یا نگهداری پل ها، بزرگراه ها، تونل ها و سدها می توانند از انعطاف پذیری و کارایی داربست های مدولار بهره مند شوند.

از آنجایی که پل ها اغلب به داربست های تخصصی برای ساخت، بازرسی و نگهداری نیاز دارند، از اسکافولد مدولار اغلب استفاده می شود که می تواند برای رفع نیازهای خاص این پروژه های سازه ای بزرگ پیکربندی شود.

داربست های مدولار به دلیل سازگاری و سهولت در مونتاژ، همه کاره هستند و معمولاً در پروژه های ساخت و ساز و نگهداری استفاده می شوند. داشتن ویژگی طراحی مدولار امکان راه اندازی و جداسازی سریع را فراهم می کند که آنها را برای ارتفاعات و تنظیمات مختلف مناسب می کند. با این حال، زمانی که روی پروژه‌های ساختمانی بزرگ و پیچیده کار می‌کنید، توصیه می‌شود که داربست را توسط متخصصان حرفه‌ای متصل نمایید تا اطمینان حاصل کنید که داربست استانداردهای صنعت را برآورده می‌کند و مقررات ایمنی را رعایت می‌کند.

قیمت داربست مدولار

قیمت اسکافولد مدولار می تواند در بازه ارزان تا گران قرار گیرد، و میزان ارزان یا گران بودن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

عوامل موثر بر قیمت داربست و اسکافولد مدولار

  • متراژ داربست مورد نیاز : مساحتی که داربست باید پوشش دهد، لازم است اندازه گیری شود. این شامل سطوح افقی و عمودی است. هنگامی که منطقه تحت پوشش را مشخص نمودید، تیم حرفه ای فیدار فولاد مقدار داربست را برای شما محاسبه می کند. بنابراین بلافاصله با ما تماس بگیرید!

 

  • انتخاب سیستم داربست مناسب: مناسب ترین سیستم داربست را بر اساس ارتفاع، پیچیدگی و الزامات ایمنی پروژه خود انتخاب کنید. مهندسان ما یک سیستم داربست مناسب را برای پروژه شما توصیه می کنند.

 

  • دریافت قیمت از چندین فروشنده: با فروشندگان مختلف داربست مدولار تماس بگیرید و بر اساس مشخصات پروژه خود، قیمت های دقیق را درخواست کنید.

 

  • مقایسه قیمت ها و ارزیابی کیفیت: در حالی که هزینه یک عامل مهم است، نباید تنها عامل تعیین کننده در انتخاب نهایی شما باشد.

 

  • هزینه های اضافی را در نظر بگیرید: علاوه بر هزینه پایه داربست به ازای هر متر مربع، فراموش نکنید که هزینه های دیگری مانند حمل و نقل، بیمه، نیروی کار و غیره را نیز در نظر بگیرید.