قالب تیر پل پیش ساخته

قالب های تیر پیش ساخته برای تولید تیر های پل مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع برای معرفی این قالب لازم است تا بدانیم تیر ها در سازه های بتنی چه وظیفه ای دارند!

در واقع در علم ساختمان و مهندسی عمران به سازه هایی افقی که نیروی وارده از بالا و به صورت عمودی را به ستون ها منتقل می کنند، تیر گفته می شود.

بنابراین تیر پل نیز مانند هر تیر دیگر در سایر سازه ها وظیفه انتقال نیروی عمودی وارده به ستون را دارد.

به طور کلی پل های ساخته شده بر روی آزاده راه ها متشکل قسمت های فوندانسیون، تیر، کف و ستون می باشد.

 قالب تیر پل پیش ساخته به منظور ساخت تیر پل برای استفاده بر روی پل های آزادراه ها تولید می شود. ها و طول های مختلف.

image
image

انواع قالب های تیر پیش ساخته پل

قالب های تیر پیش ساخته که به دلیل کاربرد گسترده در ساخت پل های آزادراه به عنوان قالب پل نیز شناخته می شوند، از اجزای مختلفی مانند قالب دیواره، درپوش، کف(خیز منفی) و بولت تشکیل شده است.

قالب هــای انــواع تیرهــای پیــش ســاخته در مقاطــع مختلــف بــا بالاتریــن کیفیــت  و کارایـی توسـط شـرکت فنـی مهندسـی فیـدار فولاد طراحـی و تولیـد مـی گـردد .

از مهمترین این قالب های بتنی فولادی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– قالـب تیرهـای پیـش سـاخته L شـکل و T شـکل بـا طـول هـا و خیزهـای مختلـف  جهت ساخت و تولید عرشـه پل هـا بـه کار مـی رونـد .

در واقع این دسته بندی به صورت گسترده در ادامه آمده است.

قالب تیر پل پیش ساخته

قالب های تیر پیش ساخته از جهات مختلفی قابل دسته بندی می باشند، در ادامه بر اساس نوع اتصال به دو دسته کلی یکپارچه و دو اتصالی تقسیم بندی شده اند.

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های میان قالب‌های تیر پل یک قطعه‌ای و دو قطعه‌ای، شیوه نصب و استفاده از آن‌هاست.

در قالب‌های تیر پل یک قطعه‌ای، قسمت‌های جانبی و پایینی به صورت یکپارچه طراحی شده‌اند که باعث سهولت و سرعت در عملیات نصب می‌شود. از طرفی، در قالب‌های دو قطعه‌ای، این قسمت‌ها به صورت مجزا قابل جدا کردن هستند که این امر می‌تواند در تعمیر و نگهداری آن‌ها مفید باشد. هر یک از این دو نوع قالب مزایا و معایب خاص خود را دارند که بسته به نیاز و شرایط پروژه، انتخاب مناسبی برای استفاده خواهند بود.

  • قالب تیر پل سبک : این نوع از قالب ها به کمک استفاده از ورق فولاد مبارکه با ضخامت 3 میلیمتر به عنوان بخش اصلی قالب ساخته می شوند، همچنین برای تسمه های پشت قالب بتن تیر از ورق های 5 و 8 میلیمتر فولاد مبارکه استفاده می گردد.
  • قالب تیر پل بدون شاسی : در این مدل از قالب های پیش ساخته تیر ورق رویه با ضخامت 3 ، 4 یا 5 میلیمتر از نوه فولاد مبارکه طراحی و تولید می شود.

راهنمای خرید قالب تیر پل پیش ساخته

برای خرید قالب های فلزی که جهت بتن ریزی بخش های مختلف سازه ها مورد استفاده قرار میگیرد، لازم است تا ضخامت، ابعاد، شرکت تولید کننده و نوع دقیق قالب در نظر گرفته شود.

چراکه به کمک ویژگی های فنی میتوان خرید مناسب، به صرفه و درستی را انجام نمود.

قیمت خرید قالب تیر پیش ساخته

همانطور که در بالا اشاره شد، قالب های تیر پیش ساخته در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند، بنابراین بر اساس نوع این قالب ها که میتواند ساختاری مدولار مانند داشته و یا به صورت یکپارچه باشد، قیمت نهایی متفاوت خواهد بود.

برای مثال وزن قالب فلزی تیر پیش ساخته بتنی بدون شاسی کف سبک تر است و در نهایت قیمت قالب و هزینه ی خرید قالب فلزی تیر پل نیز کمتر می شود.

برای استعلام قیمت خرید قالب تیر پیش ساخته با کارشناسان ما در فیدار فولاد تماس حاصل نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان فیدار فولاد تماس حاصل نمایید.

برخی از پروژه هایی که از این محصول استفاده نموده اند: