همه چیز درباره داربست مدولار چکشی فیدار فولاد

 

داربست مدولار چکشی فیدار فولاد، بهترین نوع داربست مدولار در بازار می باشد. شما در این مقاله می توانید با این نوع داربست، مزایا و کاربردهای آن آشنا شوید. حتما آشنایی با انواع داربست مدولار چکشی و اجزا تشکیل دهنده آن می تواند به شما در خرید و استفاده از این نوع داربست کمک فراوانی کند. پس به شما نیز توصیه می کنیم، با ما همراه باشید.

داربست مدولار چکشی چیست؟

داربست های مدولار چکشی فیدار فولاد یکی از انواع داربست هستند که بسیار پرکاربرد بوده و به نام داربست ستاره ای نیز مشهور می باشند. علت نامگذاری این نوع داربست به داربست چکشی به علت ضربه های چکشی است که در مرحله مونتاژ روی پین های مهار افقی زده می شود. پایه های داربست ستاره ای به صورت قائم می باشند و مهار آن نیز به صورت افقی قرار می گیرد. پایه های قائم داربست های مدولار ستاره ای معمولا در طول های 3، 1، 5.1 و 5.2 ساخته می شوند. این نوع داربست در داخل کشور، به عنوان محبوب ترین و متداول ترین نوع داربست شناخته می شود و کاربردهای فراوانی نیز دارد.

تصویر 1

مزایا استفاده از داربست های مدولار چکشی فیدار فولاد

استفاده از داربست های مدولار چکشی در صنعت ساختمان مزایای بسیار فراوانی دارد. برای باز و بسته کردن اتصالات نیاز به آچار و تجهیزات اضافی وجود ندارد و باز و بسته کردن اتصالات به راحتی انجام می شود. از این نوع داربست می توان در داربست نمای ساختمان ها و یا تاسیسات استفاده کرد. از آن جایی که داربست های مدولار چکشی بسیار سبک هستند، جا به جایی و انتقال آن ها کار بسیار آسانی است. امکان استفاده از این نوع داربست در ارتفاع های بلند وجود دارد و در این شرایط دیگر نیازی به مهاربندی نیست و کار به آسانی انجام می شود. از دیگر مزایای استفاده از داربست مدولار چکشی فیدار فولاد می توانیم به آسانی در نصب اشاره کنیم. نصب این داربست به قدری آسان است که یک کارگر غیر ماهر هم می تواند به راحتی آن را نصب کند. البته توجه به نکات ایمنی همواره باید مد نظر قرار گیرد.

اجزا تشکیل دهنده داربست های مدولار چکشی

برای ساخت داربست های مدولار چکشی از اجزا مختلفی استفاده می شود. این اجزا در کنار هم مونتاژ شده و تشکیل یک داربست مدولار را می دهند. برای مثال برای تشکیل یک داربست مدولار ستاره ای از پایه داربست و مهار داربست استفاده می شود. این اجزا جز اصلی ترین بخش های یک داربست مدولار می باشند. علاوه بر این ها از اجزا دیگری نظیر مغزی، پین، سرجک و … نیز استفاده می شود. هر یک از این اجزا کاربردهای خاص خود را داشته و برای سرهم کردن داربست مورد استفاده قرار می گیرند. قطعا وجود همه این اجزا لازم و ضروری بوده و برای برپا کردن داربست چکشی باید مورد استفاده قرار بگیرند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط