هرانچه که باید درباره نیوجرسی مفصل دار بدانید؟

 

امروزه در جاده ها برای افزایش ایمنی عابرین پیاده، جداسازی خطوط و… نیوجرسی مفصل دار که به راحتی متصل و جداسازی می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل در این مقاله به معرفی بیشتر نیوجرسی مفصل دار، موارد کاربرد و نحوه تولید آن پرداخته ایم.

منظور از نیوجرسی مفصل دار چیست؟

نیوجرسی مفصل دار و یا همان حفاظ بتنی مفصلی بهترین قطعه ای است که برای هدایت و در مسیر قرار دادن وسایل نقلیه تولید می شود. این قطعه به شکل قطعات مدولار بتنی و پلاستیکی ساخته می شود. این قطعه به دلیل زاویه های کمی که در لبه خود دارد در صورت برخورد وسیله نقلیه به خود در نقش هدایتگر برگردان عمل می کند و میزان خسارات احتمالی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مهمترین نقشی که نیوجرسی های مفصلی قرار گرفته در کنار جاده ها دارد این است که میزان خستگی چشم راننده ها به دلیل نور خودروهای مقابل کاهش می یابد که این عامل به نوبه خود نقش تعیین کننده ای در کاهش میزان تصادفات و خسارت های ناشی از آن دارد. از دیگر کاربرد های نیوجرسی بتنی مفصل دار می توان به استفاده از آن برای هدایت رودخانه ها، افزایش ایمنی و حفاظت از کارگران پروژه های عمرانی مشغول کار در جاده ها، جلوگیری کردن از افزایش و انتشار آتش سوزی، محافظت از عابرین پیاده، افزایش خطوط جاده ها و… اشاره کرد.

(تصویر1)

مفصلی نیوجرسی به چه صورت تولید می شود؟

بتن و قالب نیوجرسی مفصلی به وسیله میکسر تویین که تمام مکانیزه می باشد، تولید می گردد و به وسیله تراک میکسر به سایت های تولید منتقل می شود. قبل از بتن ریزی، مفصل قالب نیوجرسی به طور کامل روغن کاری شده و شبکه های آرماتور که توسط واحد کنترل کیفیت، مورد بررسی قرار گرفته اند در این قالب ها قرار داده می شوند. بعد از قرار دادن این شبکه ها در قالب مفصلی نیوجرسی برای حفاظت از کاور میلگرد از فاصله انداز ها در اطراف آنها استفاده می شود. سپس بتن ها به صورت خود تراکم در این قالب ها مانند قالب نیوجرسی مفصلی 4 متری ریخته و به صورت خود تراز در داخل آن قرار می گیرد. در مرحله بعد نوبت به پرداخت سطح کار می رسد که بعد از گذشت چند ساعت فرایند عمل آوری به روش بخار دهی آغاز می شود. در مرحله آخر که قطعه عمل آوری شد، به انبار نهایی منتقل و بر اساس سفارشات مشتری بارگیری می شود.

(تصویر2)

بررسی قیمت مفصل نیوجرسی

امروزه شرکت های زیادی وجود دارند که در زمینه تولید و فروش مفصل نیوجرسی فعالیت می کنند. این شرکت ها نیوجرسی ها را به قیمت های متنوعی عرضه می کنند که دلیل آن بستگی به عوامل متعددی، مانند وزن نیوجرسی دارد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط