نیوجرسی مفصل دار چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

 

نیوجرسی مفصل دار، قطعه ای است که بیشتر در خیابان ها و به منظور ایمن سازی معابر مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه به طورکلی در اندازه هایی بین 1 تا 6 متر در دسترس می باشد. نصب و جداسازی این قطعات به راحتی امکان پذیر می باشد و به همین دلیل استفاده از آن به طور گسترده افزایش پیدا کرده است. در همین راستا در این مقاله به معرفی و بررسی بیشتر این قطعه پرداخته و در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

نیوجرسی مفصل دار به چه چیزی گفته می شود؟

نیوجرسی مفصل دار قطعه ای است که برای اولین بار در شهر نیوجرسی کانادا مورد استفاده قرار می گرفت. اولین نیوجرسی تولید شده در ایران، نیوجرسی مفصلی 4 متری بود که  در سال 1375 و به همت وزارت راه و ترابی به مرحله تولید رسید. نیوجرسی بتنی مفصل دار در ایمن سازی معابر، جدا کردن خطوط از یکدیگر، نزدیکی جاده های فرعی، رفوژ وسط خیابان ها و دوربرگردان ها مورد استفاده قرار می گیرد. قالب نیوجرسی مفصلی به طور معمول در طول هایی به اندازه 1 تا 4 تولید می شوند. نیوجرسی مفصل دار، قطعه ای مسلح بوده و از اتصالات جانبی به منظور نصب یکنواخت برخوردار می باشد. نیوجرسی های آسیب دیده به راحتی قابل تعویض می باشد که این ویژگی سبب مزیت استفاده از آن در مقایسه موانع ترافیکی شده است. به طور کلی کاهش میزان خسارت ناشی از حوادث بین شهری، جاده ها، کم شدن نورهای آزاردهنده خودروهای مقابل در شب و کم شدن میزان انحرافات از مهمترین اهداف تولید و فروش مفصل نیوجرسی می باشد.

(تصویر1)

مصالح تشکیل دهنده مفصلی نیوجرسی چه چیزی هایی هستند؟

به طور کلی برای ساخت نیوجرسی مفصل دار، مصالح زیر مورد نیاز می باشد:

·        سیمان: سیمان مورد استفاده برای ساخت نیوجرسی باید با استانداردهای تعیین شده در مطابقت کامل باشد.

·        افزودنی: دلیل استفاده از افزودنی های سیمانی و پودری در ساخت مفصل قالب نیوجرسی، سهولت پر کردن قالب، کاهش میزان آب نسبت به سیمان، دسترسی به سطوح صیقلی و صاف می باشد.

·        سنگدانه: سنگدانه های مورد استفاده در این قطعه باید مطابق با استاندارد های شماره سیصد و بیست، استاندارد ملی ایران باشد.

·        آب: یکی دیگر از موارد مورد استفاده در این قطعه آبی است که به دور از مواد آلی، اسیدی و قلیایی باشد.

·        میلگرد: میلگرد استاندارد مورد استفاده در این قطعه میلگرد A3 است که از مقاومت کششی بالایی برخوردار باشد.

(تصویر2)

قیمت مفصل نیوجرسی

قیمت مفصل نیوجرسی به عوامل متعددی وابسته است. به طور مثال یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت نیوجرسی های مفصلی وزن قالب آنها می باشد. بدیهی است که هر چه  قدر وزن قالب نیوجرسی بیشتر باشد، قیمت آن و در نتیجه قیمت تمام شده نیوجرسی های مفصلی نیز بیشتر خواهد بود.

 

 

 

کارخانه قالب فلزی بتن, داربست های مدولار, قالب های فلزی بتن, نیوجرسی مفصل دار, قیمت قالب فلزی بتن ریزی, انواع قالب سرستون, ساخت قالب های نیوجرسی, قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی, انواع قالب های مدولار, قالب فلزی بتن کرج, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط