در این متن راجع به قالب بتن از جنس فلز و داربست های مدولار صحبت خواهد شد. اگر با کاربرد این قالب ها و همچنین داربست مدولار آشنایی ندارید ادامه متن را مطالعه نمایید. در این جا با ویژگی ها و مزایای این قالب های ساختمانی آشنا می شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه متن ما را همراهی نمایید.

قالب فلزی بتن

قالب بتن در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد و به عنوان یک سازه ی موقت مورد استفاده قرار می گیرد. برترین نوع آن قالب بتن از جنس فلز است که تا استحکام یافتن بتن از آن استفاده می شود، این قالب باعث می شود که بتن با حفظ حالت خود به مقاومت نهایی برسد و در هنگام پیمودن این مسیر دچار هیچ تغییر حالتی نشود. اکثر ساختمان سازان حرفه ای از نوع فلزی آن ، برای فونداسیون بهره می گیرند چرا که بنابر نکات گفته شده هم از استحکام بالایی برخوردار است و هم سطح شاقولی آن برای این بخش از کار مناسب تر است.

نکاتی مهم در ارتباط با قالب بتن از نوع فلزی

در این بخش نکات مهمی را در خصوص قالب بتن که از فلز ساخته شده است مطرح می کنیم، آن ها را مطالعه و به خاطر بسپارید:

  1. بدنه، حائل و پشت بند از اجزای تشکیل دهنده قالب بتن هستند.
  2. در ساختمان هایی که عمق زیادی برای پی آن ها در نظر گرفته شده است از قالب بتن فلزی استفاده می شود.
  3. در ساختمان هایی که سطح قالب بندی فونداسیون کم است نیز از این نوع قالب بتن استفاده می شود.
  4. هنگام تحویل قالب ها همه زوایای آن را بررسی کنید تا از نبود درز مطمئن شوید، در صورت وجود درز، بتن از قالب خارج می شود و حالت اصلی خود را از دست می دهد.

توجه داشته باشید که اگر قالب های ذکر شده توسط متخصصین این عرصه نصب نشوند ممکن است در مراحل بعد با مشکلات جدی مواجه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

داربست مدولار

داربست مدولار نیز بیشتر در قالب های مثلثی شکل تولد می شوند که در ساخت پل و کفراژبندی دال و تیر کاربرد دارند. قالب های مثلثی شکل این داربست به صورت نر و ماده به یکدیگر متصل شده اند و دارای سه تیپ متفاوت هستند که هر کدام پس از نصب شدن بر سر جک ها قابل تنظیم خواهند بود و می توانید در حین کار بسته به نوع پروژه میزان ارتفاعش را تغییر دهید.

در ادامه به برخی از مزایای استفاده از این نوع داربست اشاره خواهیم کرد: سرعت باز و بسته شدن اتصالات را سرعت می بخشد و برای انجام این کار نیازی به آچار ندارید، همه ی قطعه ها می تواند توسط یک غیر متخصص نیز مونتاژ شود و نیازی به افراد متخصص در این زمینه ندارید، میزان هزینه های مصرفی نیز کاهش می یابد.

کارخانه قالب فلزی بتن, داربست های مدولار, قالب های فلزی بتن, نیوجرسی مفصل دار, قیمت قالب فلزی بتن ریزی, انواع قالب سرستون, ساخت قالب های نیوجرسی, قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی, انواع قالب های مدولار, قالب فلزی بتن کرج, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط