سولجر یک وسیله ای است که از آن برای در یک راستا قرار دادن پانل ها استفاده می شود. سولجر ها معمولا برای کار های بزرگ و سازه های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. اما از دیگر کارایی های سولجر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

موارد استفاده از سولجرها چه چیز هایی می باشد؟

برای پاسخ به این سوال که سولجر در چه جاهایی استفاده می شود باید گفت که از آن ها در به اجرا در آوردن سازه های مرتفع و سنگینی مثل پل ها استفاده می شود همچنین از دیگر کاربرد های آن می توان به پشت بند قالب و یا همان نگهدارندگی قالب اشاره کرد. این ها از مورد های کارایی سولجرها بودند.

بتن ریزی به کمک سولجر

با کمک سولجرها قالب بندی دیوار ها به سرعت انجام می شود و دیوار ها نیز آماده بتن ریزی می شوند. اگر از آن ها استفاده نشود قالب بندی دیر انجام می پذیرد که در صورت دیر شکل گیری، بتن ها دیر تر ریخته می شود و کار مدت زمان بیشتری لازم خواهد داشت و دیر تر آماده می شود.

عکس 1

روش سریع قالب بندی

برای بالا بردن سرعت در قالب بندی می توان به کمک بولت های عصایی در دیوار های حائل سولجر ها را در روی پانل های قالب مدولارو لوله پشت بند مستحکم کرده و ثابت کرد که در این صورت بعد از تمام شدن ریختن بتن و همچنین با رها شدن بولت هایی که تمام رزوه می باشند، پس از آن که ساعاتی از بتن ریزی گذشت می توان بدون جدا کردن ابزار ها ( لوله های پشت بند، سولجرها و قالب ها) همه ی آن ها را به عنوان یک قالب با استفاده از جرثقیل جدا کرد. با بالا رفتن سرعت قالب بندی دیوار ها نیز سریع تر آماده بتن ریزی می شوند.

 

 

قالب فلزی سقف بتنی, داربست های مدولار, انواع قالب های فلزی بتن, مفصلی نیوجرسی, قالب فلزی برای بتن, ساخت قالب سرستون, قالب نیوجرسی, قالب فلزی ستون گرد, قالب بتنی نیوجرسی, قالب مدولار فروش, قالب فلزي بتن در كرج, قالب مدولار بتن ریزی, قالب های مدولار سقف, قالب های فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط