منظور از داربست مدولار چکشی چیست؟

داربست چکشی

منظور از داربست مدولار چکشی چیست؟ داربست مدولار چکشی، عنوان گروهی از داربست های موجود در صنعت ساختمان سازی است که از ویژگی های بسیار جذاب و مزایای خوبی برخوردار هستند که استفاده از آنها را روز به روز افزایش داده است. این داربست ها انواع گوناگونی دارند که در این مقاله به بررسی بیشتر انواع این داربست ها و مزایای آنها پرداخته شده است و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

شرکت فنی مهندسی فیدار فولاد بزرگترین تولید کننده داربست چکشی ( اسکافلد چکشی ) در کشور می باشد که با توجه به حجم بالای تولید این محصول ، رتبه اول صادرات این محصول را دارد.

آشنایی با داربست مدولار چکشی

شاید با دیدن عنوان این مقاله برای شما سوال پیش آمده باشد که داربست مدولار چکشی چیست و از چه ویژگی هایی برخوردار می باشد؟

در پاسخ باید بگوییم که داربست مدولار چکشی یک نوع سیستم داربست بندی می باشد . امروزه در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارد و از آن برای داربست بندی سازه های گوناگون استفاده می شود. این داربست ها دارای پایه ها و مهارهای افقی هستند که از طول هایی به اندازه 1 تا 3 متر برخوردار می باشند.

یکی از جذاب ترین و مهمترین قابلیت هایی که داربست های مدولار چکشی از آنها بهره مند می باشند، قابلیت تنظیم ارتفاع آنها است. این داربست ها به گونه ای ساخته و طراحی شده اند. در قسمت های بالایی و پایینی آن پیچ هایی به منظور تنظیم ارتفاع تعبیه شده اند که به کمک آنها به راحتی می توان ارتفاع داربست ها را به اندازه های دلخواه تنظیم نمود و از آنها در داربست بندی هر نوع ساختمان و با هر اندازه ارتفاعی استفاده نمود.

انواع داربست های مدولار چکشی

داربست های مدولار چکشی انواع گوناگونی دارند که به طور کلی می توان آنها را به گروه های زیر تقسیم بندی نمود:

اولین گروه از داربست های مدولار چکشی، داربست های مدولار مثلثی شکل هستند که با نام های اسکافلد مثلثی، شورینگ و یا داربست های امگا شهرت دارند.

گروه دیگر داربست های مدولار چکشی، داربست های مدولار ستاره ای شکل هستند.

علاوه بر موارد گفته شده، داربست های مدولار نعلبکی شکل نوع دیگری از داربست های مدولار چکشی هستند.

داربست های مدولار زود بست، چهارمین گروه و یا به عبارت دیگر آخرین گروه از داربست های مدولار چکشی موجود در صنعت ساختمان سازی می باشند.

(تصویر 2)

بکارگیری داربست های مدولار چکشی در صنعت ساختمان سازی چه مزایایی دارد؟

قطعات تشکیل دهنده داربست های مدولار چکشی وزن بسیار کمی دارند و به همین دلیل خیلی راحت می توان آنها را جابجا نمود. این ویژگی سبب شده است که برای داربست بندی سازه های خیلی بزرگ بدون شک از داربست های مدولار چکشی استفاده شود.

برای نصب این نوع داربست ها برخلاف سایر داربست ها نیازی به استفاده از کارگرانی که مهارت زیادی در داربست بندی دارند، وجود ندارد و کارگران ساده به راحتی می توانند عملیات مونتاژ و اتصال قطعات این داربست ها را انجام دهند.

کارخانه قالب فلزی بتن, داربست های مدولار, قالب های فلزی بتن, نیوجرسی مفصل دار, قیمت قالب فلزی بتن ریزی, انواع قالب سرستون, ساخت قالب های نیوجرسی, قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی, انواع قالب های مدولار, قالب فلزی بتن کرج, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط