قالب های ستون گرد یکی از ابزارآلات ساختمان سازی هستند. قالب های ستون گرد کاربردهای متعددی دارند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم.

معرفی کاربردهای قالب های ستون گرد

 

امروزه قالب های ستون گرد نقش مهمی در ساخت پروژه های عمرانی ایفا می کنند. در واقع می توان گفت که قالب ستون گرد یکی از ابزار ضروری مورد نیاز برای شروع ساخت یک سازه است. با توجه به رشد روز افزون جمعیت و افزایش ساختمان سازی، تولید ابزارآلاتی نظیر قالب های ستون گرد نیز در کشور افزایش چشمگیری یافته است. در ادامه به کاربرد قالب های ستون گرد و نحوه خرید و فروش قالب ستون گرد می پردازیم.

قالب فلزی ستون گرد چیست؟

قالب ستون گرد در واقع یک ابزار ساده برای بتن ریزی در ساختمان سازی است. قالب فلزی ستون گرد، یک قالب فلزی بتن است که اغلب برای ساخت سازه هایی با قطر کمتر از 2 متر کاربرد دارد. این نوع از قالب ها از 2 نیم دایره ساخته می شوند. هر نیم دایره به شکل یک هلال است.

با متصل شدن 2 نیم دایره توسط پین یا گوه، یک قالب کامل شکل می گیرد. قالب های ستون گرد از ورق هایی با ضخامت ۳ میل ساخته می شوند. اما در صورت اتصال این قالب ها به یکدیگر در ارتفاع، از پیچ و مهره هایی با قطر ۱۴ میلیمتر استفاده می شود. این قالب ها یکی از پرکاربردترین لوازم ساخت و ساز به شمار می روند.

تصویر 1

کاربردهای قالب های ستون گرد

آغاز هر پروژه عمرانی، بتن ریزی آن است. اگر در ساخت یک سازه باید از ستون های متعددی استفاده شود، می توان قالب فلزی ستون گرد را به کار گرفت. به وسیله این قالب پر کاربرد می توان ستون هایی به قطر 2 متر را ایجاد کرد. ارتفاع ستون ها نیز بر اساس نیاز، قابل تنظیم است. در نتیجه می توان گفت که با قالب ستون گرد می توان ستون های بتنی خیلی بلند و یا کوتاه را ساخت. این قالب ها در پل سازی و ساخت پایه های پل ها نیز کاربرد زیادی دارند.

یکی از معایب این قالب های فلزی، حمل دشوار آن به دلیل وزن بالای آنها است. این قالب ها به دلیل بدنه ضخیم خود دارای وزن بسیار بالایی می باشند.

تصویر 2

قیمت قالب ستون گرد

عوامل زیادی در تعیین قیمت قالب های ستون گرد تاثیرگذار هستند. در گذشته این قالب ها را از چوب می ساختند. اما استحکام چوب در مقابل فلزات کمتر است. در نتیجه امروزه قالب ستون گرد از جنس فلز، طرفداران بیشتری دارد. البته این نوع قالب ها به نسبت قالب های چوبی ستون گرد از قیمت بیشتری برخوردار می باشند.

ارتفاع قالب ها نیز مانند جنس بدنه آنها در قیمت گذاری بی تاثیر نخواهد بود. اما تعداد این قالب ها می تواند تعیین کننده قیمت نهایی این محصول باشد. قیمت قالب ستون گرد ایرانی، بسیار مناسب تر از قیمت قالب های فلزی ستون گرد خارجی است.

 

 

قالب فلزی سقف بتنی, داربست های مدولار, انواع قالب های فلزی بتن, مفصلی نیوجرسی, قالب فلزی برای بتن, ساخت قالب سرستون, قالب نیوجرسی, قالب فلزی ستون گرد, قالب بتنی نیوجرسی, قالب مدولار فروش, قالب فلزي بتن در كرج, قالب مدولار بتن ریزی, قالب های مدولار سقف, قالب های فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط