در مدت زمانی اندک فناوری های جدید به بازار عرضه می شوند و جای روش های سنتی قبل را می گیرند. یکی از محصولات جدید در صنعت بتن قالب های فلزی مدولار می باشند. حال اینکه این قالب های فلزی مدولار چه هستند و چه کاربردی دارند را در ادامه برای شما تشریح خواهیم کرد.

قالب های فلزی مدولار چیست؟

خود کلمه مدولار را می توانید به معنی مقیاس و اندازه در نظر بگیرید؛ یعنی بسته به سازه ای که قرار است ساخته شود این قالب ها نیز قابل ساخت هستند. امروزه می توانید با نام قالب های همه کاره نیز قالب های فلزی مدولار را خریداری کنید. برای ساخت این قالب ها مشخصا از فلز استفاده می شود ولی ممکن است بسته به نوع پروژه نهایی جنس این فلز نیز تغییر کند. از میلگرد و یا ورقه فلزی می توان این قالب های فلزی مدولار را تولید کرد. مدول های این قالب های فلزی مضارب پنج هستند. مراحل ساخت آن ها نیز به این صورت است که پس از طراحی اولیه و با کمک نرم افزار های صنعتی ابتدا برشکاری، خم کاری، بورد و پرس کاری شروع می شود. پس ازآن نیز مراحل جوشکاری و ماشین کاری و مونتاژ سپس رنگ کاری و آبکاری انجام می شود. (تصویر 1)

اجزای مختلف قالب های فلزی مدولار

یک داربست مدولار از بخش های مختلف همانند ورق فلزی رویه و چهار تسمه پانچ شده، به علاوه تسمه های سخت کننده که به تقویتی نیز شناخته می شوند، ساخته شده اند. عرض این قالب ها مضرب هایی از پنج می باشد ،مانند 20،15 و طول آن ها نیز می تواند از یک متر تا دو متر متغیر باشد. در چهار طرف قالب های فلزی مدولار و بر روی فلز رویه سوراخ هایی تعبیه شده است. به کمک این سوراخ ها و وسایلی جهت اتصال نظیر گوه و کلپس می توان قالب ها با سایز های مختلف را به هم متصل نمود.

کاربرد های متنوع قالب ها فلزی مدولار

اگر از یک برند معتبر و یک کارخانه تولید کننده خوب برای این قالب فلزی بتن تهیه کنید، می توانید به دفعات طولانی از آن ها استفاده کنید و تقریبا به یک قالب مادام العمر تبدیل می شوند. البته شرط لازم برای آن نیز این است که پرتاب نشوند و یا از ارتفاع های بالا سقوط نکنند. حداقل مدت زمان استفاده از این قالب ها در صورتی که به طور صحیح استفاده شوند، شصت بار می باشد. این قالب ها به دلیل استحکام بالایی که دارند، می توانند در تمام بخش های ساخت یک سازه بتنی استفاده شوند. بخش هایی نظیر فوندانسیون، دیوار، ستون، تیر و دال. همچنین به دلیل اینکه می توان آن ها را به یکدیگر اتصال داد، برای ساخت سازه های بتنی پیچیده نیز استفاده می شوند. (تصویر 2)

کارخانه قالب فلزی بتن, داربست های مدولار, قالب های فلزی بتن, نیوجرسی مفصل دار, قیمت قالب فلزی بتن ریزی, انواع قالب سرستون, ساخت قالب های نیوجرسی, قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی, انواع قالب های مدولار, قالب فلزی بتن کرج, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط