قالب مدولار فلزی در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیاری دارد. امروزه انواع قالب مدولار فلزی با اندازه های مختلف تولید و روانه بازار می شوند.

قالب مدولار فلزی و اندازه های آن

قالب مدولار فلزی در صنعت ساختمان سازی، اجرای سازه های بتنی؛ از جنس چوبی و فلزی استفاده می شوند. شرکت یدار فولاد تولید کننده انواع قالب های فلزی بتن، تیرچه بتنی، تیرچه، تیرچه فلزی است. قیمت قالب فلزی مدولار ارائه شده در این شرکت بسیار مقرون به صرفه بوده و محصولات تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

قالب مدولار فلزی

مدولار به معنی مقیاس و اندازه است. قالب مدولار فلزی به معنی تنوع محصولات و با کاربرد های بالا است. فلز ها به صورت میل گرد، ورق و… برای قالب بندی تولید می شوند. به سادگی می توان پانل های قالب فلزی بتن را به وسیله گوه و پین و اتصالات قالب بتن به هم وصل نموده و یا از هم جدا نمود. با استفاده از قالب مدولار فلزی می توان قالب فلزی بتن را به صورت یک تکه کامل درآورد و با جرثقیل به محل مورد نظر برده و در آنجا نصب کرد. پس از باز کردن قالب بتن نمایی بسیار صاف و رویه ی خوبی مشاهده می شود و فقط درز پانل های این قالب ها باقی می ماند.

تصویر 1

اندازه قالب های فلزی مدولار

برای اندازه های ستون های ساختمان های مختلف قالب فلزی وجود دارد. قالب فلزی مدولار را حداقل 60 مرتبه می توان بدون تغییر شکل در صورتی که از ارتفاع پرتاب نشود استفاده کرد.  سطح کلی قالب های مدولار فلزی بتن از ورق های فولادی 3mm و تسمه های پانچ شده اطراف پانل به ضخامت 5mm و برای استحکام قالب بتون ساختمان از ورق 3mm یا 4mm استفاده می شود. تمامی پانل های قالب بتنی دارای اضلاعی با مضرب 5 cm می باشند که عرض آنها از 10 cm تا 50 cm است و با طول های 50 ، 100 ، 150 ، 200 سانتی متر تولید می شوند.

تصویر 2

مراحل اجرای قالب بندی بتن

_ برای جلوگیری از نشت شیره بتن باید صفحات قالب بتن کاملا به هم چسبیده و متصل شوند.

_ قالب ها را باید در کلیه جهات افقی و عمودی کنترل کرد و از محکم بودن پشت بند ها، تیر های نگهدارنده قالب و دستک ها مطمعن شویم.

_ در زمان بتن ریزی مدام قالب بتن را کنترل کنیم. اگر لازم بود تنظیم یا تقویت شوند.

_ از نظر وجود خرده های چوب قسمت های داخلی بتن را کنترل کنیم.

_ برای جلوگیری از جدا شدن دانه های شن و ماسه و دوغاب سیمان اگر ارتفاع بتن ریزی بیش از 5/1 متر بود از ناودان های فلزی یا لوله های لاستیکی استفاده شود.

_ انتهای ویبراتور در زمان ویبره کردن بتن تا حد پایین بتن باشد تا جایی که بتن ریخته شده قبلی را تا بیست سانتی متر ویبره کند.

_ در زمانی که با پمپ بتن ریزی انجام می شود باید توجه کنیم پر کردن قالب از بتن با سرعت زیاد صورت گیرد. اگر قدرت پمپ و به دنبال آن میزان بتن ریزی کم باشد ممکن است این عمل باعث باز شدن یا شکستگی قالب بتن شود.

قالب فلزی تیرچه بتنی, داربست مدولار قیمت, قیمت قالب فلزی بتن نو, نیوجرسی مفصلی 4 متری, انواع قالب فلزی بتن, خرید قالب فلزی بتن نو, قالب سرستون سیمانی, ساخت قالب های نیوجرسی, قالب فلزی ستون گرد, قالب بتنی نیوجرسی, انواع قالب های مدولار, قالب فلزی بتن کرج, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط