قالب مدولار ساختمان در بتن ریزی سقف و انواع دیوار کاربرد دارد. جنس و ضخامت قالب مدولار ساختمان متفاوت می باشد و کاربردهای فراوانی دارد.

قالب مدولار ساختمان برای سقف و دیوار

قالب مدولار ساختمان به علت استفاده در اجرای تمام سازه های بتنی مثل فونداسیون، دیوار، ستون، تیر و دال بسیار به صرفه می باشد. پانل های قالب مدولار ساختمان را به وسیله پین و گوه و اتصالات دیگر بتن به هم وصل نموده و در زمان عدم استفاده از یکدیگر جدا می کنند. در اجرای سازه های بتنی از جنس چوبی و فلزی استفاده می شوند. گاهی اوقات قالب مدولار ساختمان را یکپارچه می کنند و توسط جرثقیل در مکان مورد نظر نصب می نمایند. شرکت فیدار فولاد تولید کننده انواع قالب های فلزی بتن، تیرچه بتنی، تیرچه، تیرچه فلزی است.

جنس و ضخامت قالب مدولار ساختمان

بعد از باز نمودن قالب مدولار نمایی بسیار صاف به چشم می خورد. سطح قالب مدولار از ورق فولادی به ضخامت 3 mm و تسمه های پانچ شده اطراف آن ورق فولادی به ضخامت 5 mm و تسمه های استحکام دهنده از ورق فولادی به ضخامت 4 mm ساخته شده است.

پانل های قالب مدولار ساختمان با ابعادی به مضرب 5 cm هستند. عرض آنها از 10، 15، 20، 25، 30، 35، 40، 45 و 50 cm می باشند. طول پانل ها 50، 100، 150 و 200 cm است. در واقع جنس قالب مدولار از فلز می باشد که در اشکال مختلفی مثل ورق، لوله و میلگرد بعد از طراحی اولیه برشکاری، خمکاری، نورد، پرس کاری، ماشین کاری، مونتاژ، جوشکاری، رنگ کاری و آبکاری می شود که در نهایت در شکل های متفاوت محصولاتی متفاوت را ارائه می دهد. ساخت قالب با مدول های مختلف بر اساس سفارش های کارفرما می باشد.

تصویر 1

کاربرد پانل های مدولار ساختمان

قالب های مدولار قالب های همه کاره نیز نامگذاری می شوند که بر اساس مدول های 5cm طراحی شده و سپس ساخته و آماده اجرا می شوند. این قالب ها اندازه های مختلف و ابعاد متفاوتی را دارا هستند و در قالب بندی سازه های بتنی ساختمان کاربردهای فراوانی دارند. این قالب ها جایگزین مناسبی برای چوب و تخته شده اند. در صورت استفاده درست از قالب مدولار ساختمان می توان حداقل 60 بار از آنها استفاده نمود ولی به شرط اینکه این قالب ها از ارتفاع پرتاب نشوند و سقوط نکنند.

تصویر 2

مزایای استفاده از قالب های مدولار ساختمان

در صورت استفاده از قالب های مدولار سقف و قالب مدولار دیوار سازه ای زیبا، ایمن، محکم ساخته می شود. افزایش سرعت کار با قالب های مدولار و استاندارد سازی ساخت و ساز از مزایای کار با قالب مدولار می باشد. همچنین به صرفه بودن و اقتصادی بودن کار با قالب مدولار از مزایای کار با آن می باشد. یکی دیگر از مزایای این قالب ها، عمر طولانی آنها است. از این قالب ها می توان در فونداسیون، شناژ، ستون چهارگوش و مدور، دیوار دوطرفه، دیوار یک طرفه، سقف، کف، تیر و دال استفاده کرد.

قالب فلزی جدول بتنی , داربست های مدولار, لیست قیمت قالب فلزی بتن, قالب نیوجرسی مفصلی, قالب فلزی بتن ریزی,قالب فلزی بتنی, قالب سرستون, قیمت قالب نیوجرسی, فروش قالب ستون گرد, فروش قالب نیوجرسی بتنی, خرید و فروش قالب مدولار, قالب فلزی بتن تهران, فروش قالب بتن مدولار, قالب مدولار دیوار, قیمت قالب فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط