سایت فروش قالب بتن مدولار

 

برای اجرای پروژه های  ساختمانی و فعالیت های مربوط به بتن ریزی قالب بتن مدولار  نیاز می باشد. زیرا قالب بندی و آرماتورگذاری بین 30 تا 70 درصد هزینه های بتن ریزی را در بر می گیرد و  برای کاهش این هزینه ها بهتر است قالب مدولار بتن ریزی استفاده شود. همچنین در کارگاه های بزرگ بتنی این قالب ها به دفعات زیاد  مورد استفاده قرار می گیرند و در حین عملیات بتن ریزی فرسوده شده و از بین می روند؛ از این رو باید مقاومت بالایی داشته باشند. امروزه برای بتن ریزی از قالب مدولار فلزی استفاده می کنند زیرا به دلیل  استحکام و مقاومت بسیار بالا به دفعات زیاد قابل استفاده هستند و با توجه به طول عمر بالایی که دارند بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر انواع قالب ها می باشند.

قالب مدولار بتن ریزی

مدولار به معنی اندازه و مقیاس است و  برای ساخت محصولاتی که در قالب بندی بتن  نیاز به تنوع دارند استفاده می شود.طول قالب بتن مدولار  1، 1.5، و 2 متر می باشد.ولی عرض این قالب ها از 10 سانتی متر شروع شده به 50 سانتی متر ختم می گردد. به طور کلی قالب مدولار بتن ریزی  از دو نوع مدولار تسمه ای و خم دوبل ساخته می شوند که در نهایت هدف هر دو قالب یکی است. قالب بتن مدولار را می توان در اجرای تمام سازه های بتنی از جمله: فونداسیون، دیوار، ستون، تیر و دال به کار برد. قالب های مدولار بتن قالب های همه کاره هم نامگذاری می شوند.جنس این قالب ها از فلز می باشد که بعد از طراحی اولیه در معرض، برش کاری، خم کاری، نورد، پرس کاری، ماشین کاری، مونتاژ و جوشکاری  و در نهایت رنگ کاری و آبکاری به شکل های مختلف به عنوان تجهیزات قالب مدولار در اختیار کارفرمایان و مصرف کنندگان قرار می گیرد.

تصویر 1

ویژگی های قالب مدولار بتن

عمر زیاد، سرعت بالای برپا کردن و جمع نمودن قالب ها، سطح صاف ایجاد شده در قالب، مقاوت بالا در اثر ضربه ، مقاوم در برابر آتش سوزی، صرفه جویی در زمان به علت پیش ساخته بودن قالب های بتن مدولار،  تغییر ظرفیت فوری قالب ها، نظافت محیط کار در زمان بتن ریزی و ایجاد نظم کاری، کاهش هزینه ها به دلیل مقاومت و استحکام بالا از ویژگی های برتر قالب مدولار بتن می باشد. همچنین می توان قالب مدولار بتن ریزی را به صورت یکپارچه درآورد و توسط جرثقیل حمل نموده و در مکان مورد نظر نصب نماییم در صورت عدم سقوط و پرتاب نشدن حداقل تا 60 مرتبه بدون تغییر شکل قابل استفاده می باشند. پانل های قالب مدولار بتن را می توان به آسانی به وسیله  پین و گوه و دیگر اتصالات قالب مدولار به یکدیگر متصل نمود یا آن ها را از هم جدا کرد.

تصویر2

وزن قالب مدولار بتن

قالب های مدولار بتن ریزی ابعاد مختلفی دارند. معمولا این قالب ها در اندازه های طولی 100، 150، و 200 سانتیمتر می باشند. همچنین در عرض 10، 15، 20، 25، 30، 35، 40، 45، و 50 سانتیمتر با ضریب 5  بر اساس درخواست و سفارش کارفرما تولید می گردند . با این حساب قالب های مدولار بتنی دارای 3 تیپ طولی ، 9 تیپ عرضی و 27 تیپ اندازه می باشند. ضخامت رویه قالب های مدولار بتن از ورق فولادی به ضخامت 3 میلیمتر ساخته شده است و استیفنرها یا سخت کننده ها نیز از ورق فولاد به ضخامت 3 یا 4 میلیمتر تشکیل شده اند وزن قالب های مدولار 5 تسمه ای  براساس متر مربع 40 کیلو گرم و از نوع لبه 6 تسمه ای بر اساس متر مربع 44 کیلو گرم می باشد وزن نوع خم 5 تسمه ای قالب بتن مدولار 36 کیلو گرم است

تصویر3

قیمت  فروش قالب بتن مدولار

قیمت قالب بتن مدولار با وزن ، نسبت مستقیم دارد و بر اساس کیلو می باشد، با تعین قیمت هر کیلو قالب می توان قیمت کل قالب مدولار را اندازه گیری نمود. لازم است بدانید قیمت  قطعات دیگر قالب مدولار مانند: گیره، گوه، واشر، بولت، پیچ و مهره بر اساس تعداد خواسته شده می باشد. قیمت قالب مدولار بتن با نوسانات قیمت آهن در بازار تغییر می یابد. دفاتر فروش قالب مدولار بتن، قیمت های فروش متفاوتی دارند یکی از تفاوت قیمت قالب ها نوع ورق استفاده شده در  ساخت قالب مدولار می باشد تفاوت دیگر قیمت، کیفیت قالب های بتن در مقابل ضربه و حریق است . همچنین مهارت و تخصص کارگران شرکت فروش قالب های بتن نیز در قیمت فروش قالب ها موثر است.

تصویر4

اجزای  قالب مدولار بتن

 جنس قالب های مدولار از فولاد نرم ST37  می باشد، به ضخامت 3 میلیمتر به عنوان رویه قالب بتن مدولار نصب شده و تعدادی تسمه عمود بر آن به عنوان پیش بند  که عمود بر آن تشکیل شده است. تسمه به کار برده شده پشت قالب دارای ضخامت 4 یا 5 میلیمتر و عرض آن 5 الی 6 میلیمتر می باشد هر چه تسمه پشت بند از استحکام بیشتری برخوردار باشد قالب بتن مدولار قوی تر است تسمه دور تادور قالب دارای سوراخ های متعدد به فاصله 5 سانتیمتر است که سبب اتصال قالب های مدولار بتن به یکدیگر می شوند .

تصویر5

بهترین زمان جمع آوری قالب بتن مدولار

قالب مدولار زمانی باید برداشته شود که تغییر شکلی در بتن ایجاد نکند و از تغییر شکل  های پیش بینی شده تجاوز ننماید. قالب های باربر و پایه های قالب بتن مدولار قبل از  اینکه قطعات بتنی مقاومت لازم و کافی را به دست آورند، جمع آوری نشوند. مراحل قالب برداری باید قدم به قدم و به آرامی و بدون فشار و نیروی اضافه و ضربه انجام شود به طوری که قطعات بتنی در اثر فشار ناگهانی قرار نگیرند و صدمه ای به بتن وارد نگردد  و همچنین قابلیت بهره برداری و ایمنی بتن به خطر نیفتد. لازم به ذکر است چنانچه عملیات قالب برداری زودتر از موعد مقرر انجام گیرد برای مراقبت از بتن بعد از قالب برداری باید مراقبت های خاص صورت گیرد.

 

قالب فلزی بتن پیچ و مهره, قیمت داربست مدولار, فروش قالب فلزی بتن, فروش مفصل نیوجرسی, خرید قالب فلزی بتن, قیمت قالب سرستون, فروش قالب نیوجرسی, قیمت قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی, طراحی قالب مدولار, قیمت قالب فلزی بتن تهران, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط