قالب مدولار بتن چیست؟

قالب مدولار بتن پرکاربردترین قالب در صنعت ساخت و ساز می باشد.طراحی قالب مدولار بتن ریزی به نحوی است که ابعاد عرضی آن به اندازه 5 سانتی متر و مضربی از عدد 5 می باشد. قالب های مدولار معمولاً به گونه ای طراحی شده اند که یک قالب دارای 1 ورق رویه و 4 تسمه می باشد که به صورت پانچ شده در لبه ساخته شده است. تمامی قطعات موجود در قالب بتن مدولار از جنس فولاد ساختمانی می باشند. ورقی که در قسمت رویه بتن مدولار وجود دارد، 3 میلیمتر ضخامت دارد که در بخش هایی که نیاز است تسمه های سخت کننده ای وجود دارد که به کمک آن قالب بتن مدولار تقویت می شود. در هر قالب فاصله بین سوراخ های پانچ شده در 4 طرف قالب بتن مدولار به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می توان قالب هایی که ابعاد گوناگون دارند را از هر سمت به یکدیگر متصل نمود. در حال حاضر، قالب بتن مدولار در ابعاد و اندازه های گوناگون موجود می باشد که بیشترین کاربرد را در اجرا و قالب بندی سازه های بتنی دارد.

استعلام قیمت قالب

مزیت استفاده از قالب بتن مدولار در صنعت ساختمان سازی

چرا قالب مدولار بتن پرکاربردترین قالب در صنعت ساخت و ساز می باشد ؟ طراحی قالب بتن مدولار به گونه ای است که می توان از آن برای ساخت و اجرای انواع گوناگونی از سازه های بتنی استفاده کرد که این عامل گویای اقتصادی بودن استفاده از قالب های مدولار در صنعت ساخت و ساز می باشد.

یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از قالب های بتنی مدولار امکان اتصال و جداسازی راحت و آسان آنها می باشد، به طوری که تنها با استفاده از چند پین و گوه می توان به راحتی آنها را متصل و جدا نمود.

اجرای سازه ها با استفاده از قالب های مدولار سبب می شود تا سازه ای بسیار مستحکم، زیبا و با دوام ایجاد شود.

(تصویر2)

فروش قالب بتن مدولار

امروزه با توجه به وجود شرکت های زیادی که در صنعت ساخت و ساز به وجود آمده اند، امکان دسترسی به هر نوع تجهیزاتی و به ویژه قالب های مدولار به راحتی وجود دارد.

معمولاً در ساخت و تولید قالب های بتنی مدولار از ورقه هایی استفاده می شود که این ورقه ها نیز انواع و قیمت های گوناگونی دارند. به همین دلیل معمولاً در زمان خرید قالب های بتنی ممکن است با رنج قیمت های بسیار متغیر و گوناگونی مواجه شوید که این موضوع به دلیل نوع ورق به کار برده شده در ساخت قالب مدولار بتن می باشد.

تجهیزات قالب بندی فلزی بتن, خرید داربست مدولار, قالب های فلزی بتنی, قیمت مفصل نیوجرسی, ساخت قالب فلزی بتن, قالب سرستون, قیمت قالب نیوجرسی, فروش قالب ستون گرد, فروش قالب نیوجرسی بتنی, خرید و فروش قالب مدولار, قالب فلزی بتن تهران, فروش قالب بتن مدولار, قالب مدولار دیوار, قیمت قالب فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط