قالب فلزی بتن کلمات کلیدی: قالب فلزی بتن-داربست مدولار کلمه کلیدی اصلی: قالب فلزی چکیده: استفاده از قالب فلزی و داربست مدولار گامی بزرگ در جهت ساختمان سازی نوین است. قالب فلزی ، انتخابی هوشمندانه و به صرفه در پیشبرد پروژه ساختمانی می باشد. عنوان: قالب فلزی انتخابی مطمئن در ساخت و ساز متن:

امروزه با پیشرفت رو به رشد ساخت و ساز انتخاب بهترین مصالح و تجهیزات از اولویت های مهم می باشد. یکی از گزینه های مناسب و مطمئن انتخاب قالب فلزی بتنی می باشد. ارتباط هماهنگ و سازگار استحکام بتن و تجهیزات قالب فلزی مدولار گامی بزرگ در صنعت ساخت و ساز نوین است.

کاربرد قالب بتنی در ساخت و ساز

بتن از جمله مصالح پر کاربرد در ساختمان سازی محسوب می شود که در ابتدا حالتی خمیری داشته و به تدریج سرد و سفت می شود.

قالب بتن ظروف موقتی برای نگهداری میل گرد ها و بتن خیس تازه می باشد.

به طور کلی قالب بتنی سازه ای موقت می باشد که در شکل ها و جنس های گوناگون چوب، فلز و آجر بنا به پایداری و دوام آنها در صنعت ساخت و ساز به کار می رود.

قالب فلزی بتن انتخاب اول مهندسان

می توان گفت که انتخاب قالب فلزی بتن و تجهیزات فلزی یکی از رایج ترین، مطلوب ترین و با صرفه ترین انتخاب ها در ساخت و ساز می باشد و جایگزین بسیار مناسبی برای دیگر انواع قالب ها است.

از مزایای قالب فلزی بتنی می توان به استحکام و ایمنی بالا و استفاده مکرر از آن اشاره کرد.

قالب فلزی بتنی به دلیل تحمل وزن بالا برای پروژه های عمرانی بزرگ همچون راه سازی و پروژه هایی با عمق پی زیاد و همچنین سایر سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

عکس 1

داربست مدولار قالب های فلزی

به طور کلی استفاده از داربست مدولار در قالب فلزی بتن به دلیل تنوع در اشکال پر کاربرد تجهیزات فلز در بخش های مختلف ساختمان سازی اعم از ستون دیوار، تیر، دال و فونداسیون موجب گشته است تا همواره یکی از انتخاب اولیه کارفرمایان و مهندسان در ساخت و ساز باشد.

یک قالب مدولار از یک ورق رویه و چهار تسمه پانچ شده در لبه و تسمه های سخت کننده (تقویتی) تشکیل شده است. کلیه قطعات از جنس فولاد ساختمانی می باشد. ورق رویه دارای ضخامت 3 میلی متر است در قسمت های لازم به وسیله تسمه های سخت کننده تقویت شده است. این تسمه ها علاوه بر ایفای نقش تقویت کننده ورق رویه، اتصال قطعات قالب ها به یکدیگر و به پشت بندها را امکان پذیر می کنند.

داربست مدولار به دلیل کاربرد آن در تمام سازه های بتنی از نظر اقتصادی نیز بسیار با صرفه است.

از دیگر ویژگی های داربست مدولار می توان به استفاده چند باره از آن اشاره کرد، در صورتی که از قالب فلزی مدولار به درستی نگهداری شده، از ارتفاع پرت نشده و سقوط نکند، حداقل تا 60 مرتبه قابل استفاده و مصرف می باشد. استفاده از قالب فلزی مدولار ضمن اجرای پروژه های ساختمانی ، نوید بخش بنایی زیبا مستحکم و ایمن می باشد.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط