قالب ستون گرد یکی از انواع قالب ها است که در اجری ستون بتنی یکپارچه کاربرد دارد. مهمترین استفاده از نوع قالب در سازه های با قطر کمتر از 2 متر می باشد.

قالب ستون گرد چیست و چه کاربردی دارد

یکی از تجهیزات کارآمد در ساختمان سازی، قالب ستون گرد می باشد که به عنوان یک قالب فلزی مورد استفاده قرار گرفته و مهمترین استفاده آن در سازه هایی با قطر کمتر از ۲ متر می باشد. لازم است بدانید که این قالب ها در قطرهای مختلف تولید می شود.

قالب ستون گرد چیست؟

قالب ستون گرد یکی از انواع قالب هایی است که برای اجرای ستون بتنی به صورت یکپارچه از آن استفاده می شود. این قالب ها از اتصال ورق روی قالب به قطعات فولادی مانند نبشی نورد شده و تسمه ساخته می شود. لازم است بدانید این قالب ها برای ستون هایی با قطر خاص ساخته شده اند و امکان استفاده از آن برای قطرهای دیگر وجود ندارد. همچنین باید توجه داشته باشید که سطح آن فوق العاده صاف و صیقلی است و کمترین درز و شیاری ندارد.

قالب فلزی ستون گرد به صورت افقی و عمودی دارای مرزهای اتصال می باشد که این امر امکان باز کردن قالب بعد از اتمام هر مرحله بتن ریزی را ممکن کرده است. دقت داشته باشید اتصال دو قالب نیم دایره به صورت گوه صورت می گیرد و اتصال افقی آن به وسیله پیچ و مهره می باشد. این قالب ها معمولا در قطرهای ۳۰ تا ۱۵۰ سانتی متر و طول های ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتی متر تولید و روانه بازار می شود.

قالب ستون گرد

علت استفاده از این قالب

مهمترین کاربرد استفاده از قالب ستون گرد، در سازه هایی است که امکان استفاده از قالب بتن کمانی وجود ندارد. همچنین باید توجه داشته باشید که به دلیل اتصالات محکم که این قالب ها دارند به طور حتم بتن ریزی با کیفیت بالایی صورت می گیرد. توجه داشته باشید که اگر در سازه هایی با قطر کمتر از ۲ متر از قالب بتن های کمانی استفاده شود کیفیت کار بسیار پایین آمده و حتی در بسیاری از مواقع امکان استفاده از آن وجود ندارد.

فروش غیر حضوری قالب های ستون گرد

امروزه مشاهده می شود که تجهیزات قالب های فلزی در شرکت های متعددی تولید شده و به فروش می رسد. که در این بین فیدار فولاد یکی از شرکت های متخصص در تولید و فروش قالب ستون گرد در انواع مختلف می باشد. توجه داشته باشید این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای متخصص به گونه ای است که تمامی تجهیزات و اتصالاتی که تولید می ‌کند دارای استانداردها و کیفیت بالایی است. با این وجود استفاده از محصولات این شرکت به طور حتم بسیار مناسب خواهد بود. شما می توانید قبل از سفارش و خرید این قالب ها از فیدار فولاد، به راحتی از کیفیت محصولات اطلاع پیدا کرده و همچنین باید توجه داشته باشید قیمت این محصول در این شرکت بسیار مناسب‌ تر از دیگر شرکت ها است.

تجهیزات قالب بندی فلزی بتن, خرید داربست مدولار, قالب های فلزی بتنی, قیمت مفصل نیوجرسی, ساخت قالب فلزی بتن, قالب سرستون, قیمت قالب نیوجرسی, فروش قالب ستون گرد, فروش قالب نیوجرسی بتنی, خرید و فروش قالب مدولار, قالب فلزی بتن تهران, فروش قالب بتن مدولار, قالب مدولار دیوار, قیمت قالب فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط