قالب بتن از نیازهای اصلی یک پروژه ساختمانی ست که در انواع مختلفی به بازار ارائه شده است، در این مقاله راجع به نوع فلزی آن و همچنین داربست مدولار و کارایی آن توضیحاتی ارائه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص ما را در ادامه مقاله همراهی نمایید.

تصویر 2

قالب بتن از جنس فلز

بخش اصلی مراحل مربوط به اجرای اسکلت های بتنی با قالب بتن سر و کار دارد، این قالب ها به بتن ریخته شده در خود شکل می دهند و از پخش شدن آن در سطوح دیگر جلوگیری می کنند، البته ناگفته نماند که قالب ها باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشند تا بتن از درزهای آن خارج نگردد. ناگفته نماند که بدون اطلاع از مساحت پروژه، نوع مصالح و شکل نهایی قالب ها نمی توان هزینه مشخصی را برای آن تعیین و اعلام کرد. در ادامه راجع به ویژگی های و مزایای قالب فلزی بتن بیشتر صحبت می شود.

انواع قالب بتن فلزی

قالب بتن فلزی انواع مختلفی دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره میگردد، ناگفته نماند که هر کدام در پروژه های خاص با کاربری های مشخصی کاربرد دارند.

  1. قالبی که مختص اجرای سنگفرش تولید می گردد.
  2. قالبی که مختص ایجاد حصار یا مانع تولید میشود.
  3. قالب مختص پیاده روها

هر پروژه بسته به مساحت و کاربری خود از قالب های فلزی مشخصی استفاده می کند.

برتری های قالب بتن فلزی

قالب بتن ساخته شده از جنس فلز می توانند وزن زیادی را تحمل کنند به همین دلیل برای اجرایی کردن پروژه های عظیم از آن ها استفاده می شود که از میان این پروژه ها می توان به مواردی چون اتوبان سازی و پل سازی اشاره کرد. همچنین فلز از چسبیدن بتن به سطح قالب جلوگیری می کند که این نیز می تواند از ویژگی های مهم این نوع قالب محسوب شود. در برابر ضربه نیز مقاوم است و این مزیت می تواند کاهش هزینه ها را به دنبال داشته باشد.

تصویر 1

داربست مدولار

داربست مدولار انواع مختلفی دارد که می توان به نوع مثلثی و چکشی آن اشاره کرد. داربست مدولار مثلثی شکل از آسان ترین نوع داربست محسوب می شود که برای نصب آن نیاز به تیم متخصص ندارید. ناگفته نماند که در برابر میزان بار نیز تحمل زیادی دارد و این از مزیت های این نوع داربست است. اگر سازه مورد نیاز شما وسیع نیست استفاده از این داربست گزینه مناسبی محسوب می شود و استهلاک آن نیز صرفه اقتصادی پروژه را به دنبال دارد. داربست مدولار چکشی نیز در اجرای نمای ساختمان ها، سقف های وسیع و دارای ارتفاع زیاد کاربرد دارد و همچون نوع مثلثی مراحل نصب آن به راحتی صورت می پذیرد. برای انتخاب بهتر می توانید با کارشناسان ما مشورت نمایید.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط