در دنیای پر جمعیت امروز قالب فلزی بتن کاربرد فراوانی دارد چرا که باید ساختمان های عظیم به صورت انبوه در سطح شهر ساخته شوند تا بتوانید جمعیت رو به رشد کشور را در آن جای بدهیم. برای آگاهی از مزیت های این نوع قالب بتنی ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

تصویر 1

درباره قالب فلزی بتن بیشتر بدانید

قالب فلزی بتن بخش مهمی از سازه های ساختمانی را تشکیل می دهد و نوع آلیاژ به کار رفته در ساخت قالب ،کیفیت آن را تعیین می کند، برای کارایی هر چه بیشتر قالب ها باید از آلیاژهای مناسب و فولادین برای ساخت آن ها استفاده شود پس به این موضوع دقت نمایید و قالب هایی با کیفیت مناسب را خریداری کنید تا در هزینه های مصرفی پروژه نیز صرفه جویی کرده باشید. در ادامه به برخی از مزیت های این قالب اشاره می شود.

مزیت های قالب فلزی بتن

در ادامه برخی از مزیت های قالب فلزی بتن ذکر شده است:

  1. بهره وری بالای قالب های تولید شده
  2. استفاده مکرر از قالب ها در پروژه های مختلف
  3. استحکام و مقاومت بالا
  4. دکفراژ سریع که از برترین مزیت های قالب فلزی بتن به شمار می رود.
  5. سطوح قالب ها کاملا صاف هستند و این در شکل گیری نهایی بتن ها بسیار موثر است.
  6. قطعات به آسانی به یکدیگر متصل می شوند.

ناگفته نماند که برای تولید اولیه قالب فلزی بتن هزینه زیادی مورد نیاز است اما این هزینه مقرون به صرفه است ،چرا که قالب ها می توانند در پروژه های متعدد مورد استفاده قرار گیرند.

نصب و اجرای قالب فلزی بتن

برای نصب و اجرای قالب فلزی بتن نیاز به افراد خبره و ماهر ندارید، این مراحل به آسانی انجام می شود و برای تحقق آن می توانید از کارگرهای ساده نیز استفاده نمایید.

داربست مدولار و انواع آن

داربست مدولار چکشی طرفداران بیشتری در سر تا سر دنیا دارد چرا که قابلیت های بسیاری برای آن تعریف شده است، این داربست از پایه ها و مهارهایی تشکیل شده که با استفاده از آن ها می توان میزان ارتفاع و مقاومت داربست در برابر وزن را افزایش داد، مراحل کاهش موارد ذکر شده نیز از طریق همین موارد صورت می پذیرد. از مهم ترین کاربردهای داربست مدولار چکشی می توان به مواردی چون مراحل تراز کردن زیر سازی های پروژه و قالب برداری اشاره کرد، البته این داربست برای نصب و مونتاژ قالب های بتنی سقف ساختمان ها نیز کاربرد دارد.

نوع دیگر داربست مدولار، مثلثی نام دارد که کارایی آن نسبت به نوع قبل کم تر است و برای اجرای نمای ساختمان نمی توان از آن بهره گرفت. حداکثر بار پیش بینی شده ای که این نوع داربست می تواند تحمل کند حدود 14 تن است.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط