.به منظور استفاده از قالب فلزی بتن باید اتصالات قالب بندی مرتبط با آن را تهیه کرد. قالب فلزی بتن در انواع مختلف و با کاربردهای متنوع در بازار عرضه شده است.

تجهیزات قالب فلزی بتن و انواع آن

امروزه استفاده از قالب فلزی بتن به منظور ساخت انواع سازه های بتنی مرسوم شده است و جایگزین مناسبی برای قالب های چوبی، آجری و … محسوب می شود. انواع قالب های فلزی بتن برای ساخت اعضای ساختمان بتن آرمه، جدول بتنی، سقف، تونل راه و آب و … مورد استفاده قرار می گیرند. به منظور نصب و اجرای قالب های فلزی بتنی باید متعلقات و تجهیزات مرتبط را نیز تهیه کرد. حال اگر تصمیم دارید از قالب فلزی بتن پیچ و مهره برای اجرای انواع سازه های بتنی استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم به منظور آشنایی بیشتر تا انتها با ما همراه باشید.

تجهیزات قالب بندی فلزی بتن

پیمانکاران و کارفرمایان برای اجرای ساختمان ها و سازه های بتنی از قالبهای فلزی بتن ریزی استفاده می کنند. به منظور نصب این قالب های فلزی باید تجهیزات و متعلقات مربوط به آن ها را نیز تهیه کرد. برای ایجاد اتصال میان قالب های تسمه ای و مهار آن ها باید تجهیزات مختلفی را استفاده کرد که از جمله این اتصالات قالب بندی می توان به سولجر، تسمه بولت، براکت، اسکافلد، پین و گوه، انواع بولت(عصایی، دو سر دنده و تمام رزوه)، گیره بلند و متوسط، لوله های داربست، پیچ و مهره چدنی جک سقفی، جک سقفی، پایه جک سقفی قابل رگلاژ، میان بولت آب بندی چدنی و فلزی، پیچ و مهره، واشر کاس و مهره خروسکی و … اشاره کرد.

اتصالات قالب بندی

کاربردهای قالب فلزی بتن

همانطور که گفته شد، قالب های فلزی بتنی در ساخت انواع سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند.  پخش  جهت خرید انواع قالب فلزی می توانید به نمایندگی های مجاز فروش تجهیزات ساختمانی مراجعه کنید.

از جمله قالب های فلزی در ساخت سازه های بتنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قالب فلزی سقف بتنی: از قالب های استاندارد با ابعاد مختلف جهت اجرای قالب فلزی تیرچه بتنی و سقف دال استفاده می شود که به وسیله جک یا داربست های مثلثی مهار می شوند.
  • قالب فلزی بتن تونل: از قالب های فلزی با طول 6، 9 و 12 متر که دارای کالسکه هستند.سگمنت های تاج و دیواره تونل بر روی آن سوار می شوند به منظور ساخت تونل های آب و فاضلاب و تونل های راه استفاده خواهد شد.
  • قالب فلزی جدول بتنی: قالب های فلزی جدول بتنی که به صورت کشویی یا پیچ و مهره ای ساخته می شوند. به منظور جداسازی انواع مسیر عبور و مرور از جمله خیابان، فضاهای سبز و … استفاده می شود.

کارخانه قالب فلزی بتن, داربست های مدولار, قالب های فلزی بتن, نیوجرسی مفصل دار, قیمت قالب فلزی بتن ریزی, انواع قالب سرستون, ساخت قالب های نیوجرسی, قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی, انواع قالب های مدولار, قالب فلزی بتن کرج, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

پست های مرتبط