امروزه تنوع در انواع قالب سرستون بسیار زیاد می باشد و با استفاده از انواع قالب سرستون، می توان سرستون هایی با اشکال متنوع تولید نمود.

بررسی انواع قالب سرستون در صنایع ساخت و ساز

 

قالب سرستون، قطعه ای است که در صنایع ساخت و ساز برای ساخت و تولید سرستون ها مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو در این مقاله به معرفی و انواع قالب سرستون و ویژگی های هر یک از آنها پرداخته ایم.

منظور از قالب سرستون

در بسیاری از پروژه های انجام شده در صنعت ساخت و ساز، سقف پروژه ها معمولاً از تیر و دال ساخته می شود. از این رو در چنین پروژه هایی برای افزایش میزان باربری و کاهش میزان مقطع ستون ها از سرستون استفاده می شود. بیشترین کاربرد سرستون ها در پروژه هایی مانند پروژه های مربوط به آب می باشد.

حال برای تولید سرستون های مورد استفاده در چنین پروژه هایی، نیاز به قالب هایی وجود دارد تا بتوان قالب هایی با اشکال هندسی مشخص و منظمی تولید نمود به همین منظور شرکت های زیادی اقدام به تولید و فروش قالب سرستون های از پیش ساخته شده و همچنین قالب های سرستون سفارشی نموده اند.

(تصویر1)

آشنایی با انواع قالب سرستون

در اینجا قصد داریم شما را با انواع قالب سرستون آشنا کنیم:

  • قالب سرستون قارچی از تیپ A: ساخت قالب سرستون سرستون قارچی تیپ A برای تولید سرستون هایی با ابعاد زیرین 40*40 و ابعاد رویی 120*120 که دارای ارتفاعی به اندازه پنجاه سانتی متر می باشد، صورت می پذیرد. این نوع قالب سرستون، متداول تر از سایر قالب های سرستون می باشد. برای متصل کردن این قالب ها به یکدیگر معمولاً از ستون های مدولار به طور چهل سانتیمتر استفاده می شود.
  • قالب سرستون قارچی از تیپ B: این نوع از قالب های سرستون علی رغم اندازه های استانداری که دارند، می توانند با توجه به سرستون های مورد نیاز پروژه ها و همچنین طراحی مهندسین ساخته و تولید شوند. تنها لازم است که این قالب ها با سازه مدولار و مقاطع مربع  مستطیل پایه های آن همخوانی کاملی داشته باشد.
  • قالب سرستون قارچی از تیپ C: در برخی از مواقع سرستون هایی با اشکال هندسی به غیر از اشکال مربع و مستطیل نیاز می باشد که در چنین مواقعی باید قالب های متناسب با همان نوع سرستون ها طراحی شوند. قالب سرستون قارچی تیپ C در این گروه از قالب ها قرار می گیرند.

بنابراین با توجه به موارد گفته شده امکان ساخت و تولید سرستون ها و قالب سرستون هایی، مانند قالب سرستون سیمانی با هر اندازه و ابعادی وجود دارد.

(تصویر2)

قیمت قالب سرستون

قیمت انواع قالب سر ستون، با توجه به میزان و جنس متریال هایی که برای تولید آنها مورد استفاده قرار می گیرد، تعیین می شود. اگر در ساخت انواع قالب سرستون، از مواد مرغوب تر و با کیفیت تری استفاده شود، قیمت تمام شده آنها نیز بیشتر خواهد بود.

 

 

تجهیزات قالب بندی فلزی بتن, خرید داربست مدولار, قالب های فلزی بتنی, قیمت مفصل نیوجرسی, ساخت قالب فلزی بتن, قالب سرستون, قیمت قالب نیوجرسی, فروش قالب ستون گرد, فروش قالب نیوجرسی بتنی, خرید و فروش قالب مدولار, قالب فلزی بتن تهران, فروش قالب بتن مدولار, قالب مدولار دیوار, قیمت قالب فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط