قالب نیوجرسی نوعی مانع بتنی به شمار می آید که در انواع طرح ها و مدل ها ساخته شده است. قالب نیوجرسی برای چند خطه کردن جاده و سیل بند و … استفاده می شود.

انواع قالب نیوجرسی و نحوه ساخت آن

امروزه برای مواردی از قبیل چند خطه کردن جاده، کنترل مسیر هدایت خودرو، جلوگیری از آتش سوزی در جنگل، هدایت رودخانه و … از موانع بتنی که با قالب نیوجرسی ساخته شده اند، استفاده می شود. این قالبها با توجه به نوع متریال، روش ساخت و نوع اتصالات با یکدیگر متفاوتند. کارخانه ها قالبهای نیوجرسی را مطابق استانداردهای راه و شهرسازی طراحی می کنند و برای بتن ریزی به واحد مربوطه ارسال می کنند تا موانع بتنی نیوجرسی ساخته شوند.

به منظور آشنایی بیشتر با قالب های نیوجرسی و خرید آن ها، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با قالبهای نیوجرسی و کاربرد آن ها

به قالب ساخت موانع بتنی،  قالبهای نیوجرسی گفته می شود که از قطعات پیش ساخته قابل اتصال به هم تولید می شوند. این قالبهای نیوجرسی در سال 1950 میلادی توسط موسسه فناوری استیونز به منظور چند خطه کردن بزرگراه های ایالت نیوجرسی مورد استفاده قرار گرفتند و دلیل نامگذاری این قالبها نیز به همین موضوع مرتبط است. قالبهای نیوجرسی در اندازه های متوسط 4 متری و اندازه های بزرگ 6 متری طراحی و تولید می شوند. ساخت قالب نیوجرسی به 4 روش زیر انجام می شود:

 1. ساخت قالب به صورت بتن ریزی در قالب ایستاده
 2. ساخت قالب به صورت بتن ریزی در قالب معکوس
 3. ساخت قالب با استفاده از دستگاه اتوماتیک
 4. ساخت قالب با روش درجا

از جمله کاربرد قالبهای نیوجرسی می توان به چند خطه کردن بزرگراه، هدایت اتومبیل و کاهش خسارت در صورت بروز حادثه، جلوگیری از سیل، جلوگیری از گسترش آتش در جنگل، موانع موقت و … اشاره کرد.

(تصویر شماره 1)

انواع قالبهای نیوجرسی

ساخت قالب های نیوجرسی علاوه بر نوع متریال و روش ساخت در نوع اتصالات نیز با یکدیگر متفاوت می باشند. به طور کلی انواع قالبهای نیوجرسی به شرح زیر می باشند:

 • انواع قالبهای نیوجرسی از لحاظ روش ساخت و متریال:
 1. قالب بتن نیوجرسی
 2. قالبهای نیوجرسی پلاستیکی
 3. قالبهای نیوجرسی بتن آرمه (بتن+ میلگرد) به منظور تحمل فشار و کشش همزمان
 • انواع قالبهای نیوجرسی از لحاظ نوع اتصال:
 1. قالبهای نیوجرسی با اتصال مفصلی
 2. قالبهای نیوجرسی با اتصال کام و زبانه
 3. قالبهای نیوجرسی بدون اتصال

(تصویر شماره 2)

خرید و فروش قالب نیوجرسی

کارخانه های فعال در زمینه تولید قالبهای نیوجرسی مطابق با نقشه وزارت راه و شهرسازی به ساخت قالب اقدام کرده و سپس آن را برای بتن ریزی به واحد تولید ارجاع می دهند. قیمت قالب نیوجرسی تحت تاثیر نوع متریال، روش ساخت و اتصالات متفاوت می باشد و رعایت استانداردهای ساخت سبب افزایش کیفیت، استحکام و ماندگاری قالب خواهد شد. به منظور ثبت سفارش و خرید قالبهای نیوجرسی می توانید به کارخانه های تولید قالب مراجعه کنید.

قالب فلزی سقف بتنی, داربست های مدولار, انواع قالب های فلزی بتن, مفصلی نیوجرسی, قالب فلزی برای بتن, ساخت قالب سرستون, قالب نیوجرسی, قالب فلزی ستون گرد, قالب بتنی نیوجرسی, قالب مدولار فروش, قالب فلزي بتن در كرج, قالب مدولار بتن ریزی, قالب های مدولار سقف, قالب های فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط