قالب فلزی بتن از دسته سازه های موقت محسوب می شود که از جنس فلز ساخته شده و تا زمانی که مقاومت قابل قبولی از بتن به دست آید در وضعیت سخت شدن باقی می ماند. قالب بتن از بدنه، حایل و پشت بند تشکیل می شود. امروز قصد داریم قالب فلزی بتن را از لحاظ انواع و جنس مورد بررسی قرار دهیم.

انواع قالب فلزی بتن بر اساس کاربرد

قالب های روپوش‌دار عایق موقت از دسته مواردی هستند که در کارگاه های ساختمانی استفاده می شوند. این عایق ها از جنس بتن ساخته می شوند و برای پوشش صدا و دما گزینه هایی بسیار عالی محسوب می شوند. مقاومت و سرعت بالا از تأثیرات استفاده از این قالب ها می باشد.

قالب فلزی بتن کوفور که نام دیگر آن صندوقی است برای ساخت سازه های بتنی مناسب است. در این محصول دو شبکه چهارخانه دیده می شود که به وسیله پشت های مخصوص به طور منظم تا خورده اند. این قالب ها دارای استاندارد های طولی و عرضی هستند.

قالب های فلزی بتن در نوع ترکیبی با ورقه های پلاستیکی نیز روانه بازار شده اند. این نوع از قالب های فلزی بتن از نظر هزینه در وضعیت مطلوب تری قرار دارند.

تصویر1

مزایای قالب فلزی بتن

قالب های فلزی بتن از نظر وزنی استاندارد هستند علت وزن زیاد قالب های فلزی بتن این است که از چوب های سفت و همین‌طور سخت ساخته شده اند. در ابتدا قالب های بتن از جنس پلاستیک و همینطور رزین ساخته می شد اما با بررسی های اخیر متوجه شدیم که هزینه های وارده برای این جنس ها قابل قبول نبوده و قالب فلزی بتن جایگزین آن شده است.

این قالب ها برای پروژه هایی که با مقدار جریان و همینطور حجم و فشار بالا هستند بهترین گزینه محسوب می شوند و توان تحمل بسیار بالایی دارند.

تصویر2

چرا داربست مدولار بهترین انتخاب است؟

به طور کلی مهم‌ترین عامل برای داشتن سازه بتنی محکم و سالم قالب بندی استانداردی است که برای آن به کار می رود. میزان دوام داربست های مدولار ثابت شده است به همین دلیل هم از نظر اقتصادی و هم از نظر اجرایی می تواند گزینه‌ای مناسب محسوب شود. قالب فلزی بتن و داربست های مدولار در ساخت سازه های بتنی یک ابزار کار همیشگی و دائمی محسوب می شود و در واقع سرمایه‌ای ماندگار است. اگر دقت کنید نحوه انجام کار و نگهداری این محصولات به سادگی قابل بررسی است.

ما سعی می کنیم بهترین و معتبرترین تجهیزات مدرن و خدماتی عالی را به شما عرضه کنیم. به این ترتیب سهم قابل توجهی در تامین قالب های فلزی ایفا خواهیم کرد. پروژه های عظیم خود را با کمک محصولات ما به سادگی به سرانجام برسانید.

قالب فلزی سقف بتنی, داربست های مدولار, انواع قالب های فلزی بتن, مفصلی نیوجرسی, قالب فلزی برای بتن, ساخت قالب سرستون, قالب نیوجرسی, قالب فلزی ستون گرد, قالب بتنی نیوجرسی, قالب مدولار فروش, قالب فلزي بتن در كرج, قالب مدولار بتن ریزی, قالب های مدولار سقف, قالب های فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط