انواع داربست اسکافلد مدولار

آشنایی با انواع داربست های مدولار

امروزه برای ساخت بسیاری از سازه های بتنی و غیر بتنی از انواع داربست استفاده می شود. داربست های مدولار یکی از انواع داربست های ساخته شده در ایران می باشند که کاربرد زیادی دارند. داربست های مدولار اغلب دارای استحکام زیادی هستند و توسط شرکت های عمرانی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی قیمت داربست مدولار و نحوه خرید داربست مدولار بیشتر می پردازیم.

انواع اسکافلد مدولار

انواع داربست مدولار در واقع نوعی پایه مستحکم برای ساخت پروژه های عمرانی است. این داربست ها از پنل های پیش ساخته ای تشکیل شده اند که به وسیله کلمس و یا گوه به یکدیگر متصل می شوند. این پنل ها اغلب دارای ابعاد مشخص و استانداردی می باشند. این نوع از داربست ها برای ساخت انواع دیوارها، ستون ها و فونداسیون ها کاربرد دارند.

در داربست های مدولار می توان از لوازم جانبی نظیر سکوهای بتن ریزی و جک های شاقول کننده نیز استفاده کرد و آنها را به سازه اضافه نمود. داربست های مدولار از جمله انواع داربست هایی می باشند که می توان به وسیله آنها، فشار حاصل از بتن ریزی را مهار نمود. بر همین اساس است که فروش داربست مدولار در سال های گذشته افزایش زیادی داشته است.

انواع اسکافولد

معرفی انواع داربست 

داربست های مدولار دارای انواع مختلفی هستند. داربست مدولار مثلثی که به پل نیز معروف است، از فریم های مثلثی تشکیل شده است. این نوع از داربست ها دارای اتصال و عملکرد آسان می باشند. داربست مدولار چکشی یکی دیگر از انواع داربست مدولار است که از تلفیق المان های عمودی و افقی تشکیل می شود. از این نوع داربست ها برای سطوح شیبدار و نماکاری سازه ها استفاده می شود.

داربست پلکانی نیز یکی دیگر از انواع داربست ها می باشد. شباهت زیادی به داربست چکشی دارد و تنها تفاوت آن با داربست چکشی، وجود پله ها و پاگرد هایی جهت عبور و مرور نیروهای انسانی است. این تنوع در ساخت داربست های مدولار سبب محبوبیت بیش از پیش آن در بین ساختمان سازان گشته است.

دسته بندی قیمت انواع اسکافولد

داربست مدولار قیمت های مختلفی دارد که بر اساس عوامل متعددی تعیین می شود. این داربست ها دارای تعدادی پنل هستند. جنس و تعداد پنل ها مشخص کننده قیمت اصلی داربست می باشد. همچنین نوع داربست نیز در تعیین قیمت آن بی تاثیر نخواهد بود. مزایای مختلف داربست های مدولار نظیر قابلیت انطباق با فضا و حمل و نصب آسان، سبب افزایش قیمت آن شده است.

برای خرید داربست مدولار باید به وب سایت رسمی شرکت های تولیدی داربست و یا فروشگاه های اینترنتی عرضه این محصول مراجعه کرد. با سفارش داربست مدولار در فروشگاه های اینترنتی فیدار فولاد، می توان این محصول را در کمترین زمان ممکن تحویل گرفت.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط