کاربرد قالب مدولار بتن ریزی در صنعت ساخت و ساز روز به روز در حال افزایش است چرا که استفاده از قالب مدولار بتن ریزی سرعت عمل کار را به شدت افزایش می دهد.

اطلاعاتی پیرامون قالب مدولار بتن ریزی

 

قالب مدولار بتن ریزی، با توجه به ویژگی ها و مزایایی که دارد امروزه به طور گسترده در ساخت انواع و اقسام سازه های بتنی اعم از دیوار، ستون، فونداسیون و… مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو در این مقاله به معرفی و بررسی بیشتر این قالب پرداخته ایم.

قالب مدولار بتن ریزی به چه چیزی گفته می شود؟

مدولار به معنی اندازه و مقیاس است که امروزه در قالب بندی فلزی بتن از مدولار به منظور ساخت محصولاتی که در قالب بندی بتن تنوع و کاربرد های بسیار گسترده ای دارند، استفاده می شود.  طول قالب مدولار بتن ریزی دارای اندازه های ثابت 1، 1.5 و 2 متری هستند ولی در عرض اندازه های متغیر ده تا پنجاه سانتی متری را دارا می باشند. این قالب ها به طور کلی دارای 2 نوع قالب مدولار تسمه ای جوشی و قالب مدولار خم دوبل هستند که به منظور تحقق یک هدف طراحی و تولید می شوند.

اجزای تشکیل دهنده یک قالب مدولار بتن ریزی عموماً یک ورق رویه، تسمه های تقویت کننده و 4 عدد تسمه پانچ شده در لبه های قالب می باشد که تمامی آنها از جنس فولاد ساختمانی هستند. تسمه های موجود در قالب بتن مدولار نه تنها نقش تقویت کننده را برعهده دارد، بلکه سبب متصل کردن قطعات قالب و پشت بند ها به یکدیگر می شود.

(تصویر1)

استفاده از قالب بتن مدولار چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مهمترین ویژگی های قالب مدولار بتن که باعث شده است استفاده از این قالب در مقایسه با قالب های دیگر یک مزیت به شمار رود، این است که می توان قالب مدولار بتن را بارها مورد استفاده قرار داد و در صورت نگهداری درست ( عدم پرتاب از ارتفاع) می توان عمر مفید آن را تا حد قابل توجهی نیز افزایش داد.

یکی دیگر از مزایای به کارگیری قالب مدولار بتن، امکان استفاده از آن در ساخت و طراحی انواع گوناگونی از سازه های بتنی می باشد که این امر باعث می شود استفاده از این قالب تا حد زیادی سبب صرفه جویی در هزینه ها شود.

علاوه بر موارد گفته شده، استفاده از این قالب باعث می شود که سرعت ساخت و ساز تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و سازه های ساخته شده تناسب بسیار زیادی با شرایط اجتماعی و اقلیمی محیط داشته باشد.

(تصویر2)

بررسی قیمت قالب مدولار بتن

شرکت هایی که در زمینه فروش قالب بتن مدولار فعالیت می کنند، عموماً قالب های فروخته شده آنها از نظر قیمت تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارد. یکی از مهمترین مواردی که نقش مهمی در این تفاوت قیمت دارد، نوع ورق به کار برده شده در ساخت قالب می باشد. علاوه بر این، کیفیت قالب های بتن و میزان تخصص و مهارت کارگران شرکت نیز نقش تعیین کننده ای در افزایش قیمت تمام شده قالب مدولار بتن دارند.

 

 

قالب فلزی سقف بتنی, داربست های مدولار, انواع قالب های فلزی بتن, مفصلی نیوجرسی, قالب فلزی برای بتن, ساخت قالب سرستون, قالب نیوجرسی, قالب فلزی ستون گرد, قالب بتنی نیوجرسی, قالب مدولار فروش, قالب فلزي بتن در كرج, قالب مدولار بتن ریزی, قالب های مدولار سقف, قالب های فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط