آشنایی با ویژگی های داربست مدولار چکشی

 

داربست ها در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارند، به گونه ای که بدون آنها عملا ساختمان سازی غیر ممکن می باشد. داربست مدولار چکشی یک نمونه از داربست هایی است که در بین فعالان این حوزه از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد که در این مقاله به معرفی بیشتر و مزایای استفاده از آن پرداخته ایم.

داربست مدولار چکشی چیست؟

داربست مدولار چکشی، نوعی داربست در صنعت ساختمان سازی است که دارای پایه های قائم و مهارهای افقی است که از اندازه ها و ابعاد متنوعی برخوردار می باشد. همانطور که گفته شد داربست چکشی دارای عضوهای قائم است که این عضوها در اندازه ها و طول های 1، 1.5، 2، 2.5 و 3 در دسترس می باشند. این داربست ها به گونه ای طراحی شده اند که می توان با قرار دادن پیچ های تنظیم داربست در بخش بالایی و پیچ هایی برای تنظیم پایین داربست، آنها را برای هر اندازه و ارتفاعی تنظیم نمود تا در همه مکان ها قابل استفاده باشند.

مهارهای افقی در داربست مدولار چکشی به راحتی قابل نصب و تنظیم می باشند به طوری که می توان تنها با یک ضربه چکش آنها را نصب و برای اتصال پایه های داربست به یکدیگر از مغزی و پین استفاده نمود.

(تصویر 1)

مزایای استفاده از داربست چکشی

استفاده از این داربست در صنعت ساختمان سازی مزایای زیادی دارد که برخی از آنها به شرح ذیل می باشند:

·        تسهیل در باز و بسته کردن اتصالات و عدم نیاز به آچارکشی به منظور بستن اتصالات

·        امکان استفاده و توسعه آن در پلان ها

·        امکان استفاده از آن در تمامی ارتفاعات

·        در ارتفاع های خیلی زیاد و بلند نیاز به مهاربندی وجود ندارد.

·        امکان استفاده از این داربست، در داربست بندی بندی نمای ساختمان ها وجود دارد.

·        نیاز به کارگر ماهر برای بستن این داربست وجود ندارد و کارگران ساده به راحتی می توانند این دارست را مونتاژ و دمونتاژ نمایند.

·        یکی دیگر از مزایای استفاده از داربست چکشی، قابلیت استفاده از آن در کفراژبندی سقف هایی که غیر همسطح و قوسی شکل هستند، می باشد.

·        این داربست قطعات بسیار سبکی دارد که این عامل باعث شده است تا جابجایی و حمل و نقل آن به راحتی انجام شود.

(تصویر 2)

آیا داربست چکشی قابلیت انعطاف پذیری دارد؟

این داربست نه تنها انعطاف پذیر است، بلکه این ویژگی یکی از مهمترین مزایای داربست چکشی به شمار می رود. این داربست از پایه های جداگانه ای تشکیل شده است که به راحتی می توان آنها را از 4 طرف و به کمک مهارهایی که از طول های مختلفی برخوردار می باشند به یکدیگر متصل نمود. انعطاف پذیری داربست چکشی سبب شده است که بتوان از آن برای داربست بندی سازه هایی که از طرح های متنوعی برخوردار می باشند، استفاده نمود.

 

 

قالب فلزی بتن پیچ و مهره, قیمت داربست مدولار, فروش قالب فلزی بتن, فروش مفصل نیوجرسی, خرید قالب فلزی بتن, قیمت قالب سرستون, فروش قالب نیوجرسی, قیمت قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی, طراحی قالب مدولار, قیمت قالب فلزی بتن تهران, قالب مدولار بتن, قالب مدولار ساختمان, قالب مدولار فلزی, داربست مدولار مثلث امگا, داربست مدولار چکشی چیست

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط