قالب مدولار فلزی
قالب بتن مدولار چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
15 مهر 1398
توضیحاتی در مورد قیمت قالب مدولار فلزی
15 مهر 1398

آشنایی با قالب های فلزی بتن و راهنمای خرید

قالب های فلزی بتن به منظور ساخت سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد. کارخانه های بسیاری در زمینه فروش قالب های فلزی بتن مشغول به فعالیت هستند.

آشنایی با قالب های فلزی بتن و راهنمای خرید

 

در صنعت ساخت و ساز از قالب های مختلف با جنس چوب، آجر و فلز به منظور شکل دهی انواع سازه های بتنی استفاده می شود. قالب های فلزی بتن یکی از پرکاربردترین قالب های مورد استفاده در صنعت ساختمان می باشد که برای دوام بیشتر بتن و شکل دهی به آن به کار می روند. این قالب ها در انواع مختلف با ابعاد متنوع به بازار عرضه شده اند. قیمت قالب فلزی بتن با توجه به نوع ورق متفاوت خواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی قالب های فلزی بتنی و راهنمای خرید آن بپردازیم. بنابراین تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

آشنایی با قالب های فلزی بتن

امروزه در ساختمان سازی از انواع قالب فلزی بتن تولید شده توسط شرکت های مختلف استفاده می شود. این قالب ها در واقع از متصل کردن قالب های تسمه ای به وسیله گوه و پین تشکیل می شود که در ساخت انواع سازه های بتنی از جمله سقف، فونداسیون، دیوارهای یکطرفه و دوطرفه، دال، تیر و ستون و دیوارهای قوسی مورد استفاده قرار می گیرند.

این قالب های فلزی دارای طول 50، 100، 150 و 200 سانتی متر با عرض 10 تا 50 سانتی متر هستند که متعلقاتی چون گیره اتصال، واشر، مهره، کلاهک، لوله داربست، پین و گوه یا کلمپس نیز به همراه خود دارند. این قالب فلزی برای بتن از انواع مختلفی برخوردار می باشند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

(تصویر شماره 1)

انواع قالب فلزی بتن

انواع قالب های فلزی بتن که در اجرای سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند، شامل 3 نوع زیر می باشند:

  1. قالب های فلزی ثابت
  2. قالب های فلزی رونده
  3. قالب های فلزی لغزان

حال قالب های استاندارد از میان انواع قالب های فلزی از کاربرد بیشتری برخوردار می باشند که دارای ابعادی با ضریب 5 سانتی متر هستند. ساخت قالب های استاندارد به صورت پیش فرض انجام می شود و به وفور در بازار وجود دارد.

قالب های خاص نیز نوعی قالب فلزی بتن ریزی هستند که در شکل هایی چون متوازی الاضلاع، دایره و مثلث طراحی و تولید می شوند که باید مطابق نقشه به کارخانه سفارش دهید. شما می توانید به منظور خرید قالب های فلزی بتن به شرکت های فعال در زمینه طراحی و تولید قالب فلزی مراجعه کنید یا از طریق فروشگاه های اینترنتی معتبر از قیمت فروش هر کیلوگرم قالب فلزی آگاهی کسب کنید.

(تصویر شماره 2)

فروش قالب های فلزی بتن

اگر قصد استفاده از قالب های فلزی بتن برای اجرای سازه های بتنی را دارید، بسیاری از شرکت های سازنده قالب در زمینه فروش قالب فلزی بتن مشغول به فعالیت هستند که می توانید با مراجعه حضوری یا غیر حضوری(اینترنتی)،  لیست قیمت قالب فلزی بتن  را مشاهده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت قالب فلزی بتن ریزی با توجه به نوع ورق به کار رفته در ساخت قالب با یکدیگر متفاوت می باشند.

بهترین نوع ورق در ساخت قالب فلزی بتن، ورق فولاد مبارکه سپاهان اصفهان محسوب می شود که از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار می باشد که نحوه اجرای سازه های بتنی را تسهیل خواهد کرد. حال شرکت ها و فروشگاه های بسیاری در زمینه خرید و فروش قالب فلزی بتن فعال هستند که به منظور خرید یا فروش قالب فلزی می توانید به آنها مراجعه کنید.

(تصویر شماره 3)

راهنمای خرید قالب 

برای ساخت سازه بتنی به قالب فلزی بتن ریزی نیاز دارید؟ به دنبال قالب های فلزی بتنی با کیفیت و استاندارد هستید؟ قصد دارید به خرید قالب فلزی بتن نو اقدام کنید؟ برای تهیه قالب فلزی بتنی پیشنهاد می کنیم از طریق راه های ارتباطی با کارخانه های معتبر سازنده انواع قالب های فلزی بتنی تماس بگیرید تا با محدوده قیمت قالب فلزی بتن نو آشنا شوید.

در هنگام خرید قالب ای فلزی بتنی نو توصیه می کنیم به موارد زیر توجه کنید:

  • ضخامت ورق به کار رفته در ساخت قالب
  • جنس ورق st37 قالب(بهترین ورق مربوط به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان می باشد)
  • عدم اعوجاج و پیچیدگی قالب های فلزی بتن ریزی
  • استفاده از  جوش co2 در ساخت قالب فلزی
  • خرید لوازم و متعلقات برای اجرای قالب از جمله بولت، واشر، لوله داربست، گیره، پین یا گوه، سولجر دوبل

بنابراین اگر تصمیم به خرید قالب های فلزی گرفته اید، توصیه می کنیم به فروشگاه های معتبر سطح شهر یا سایت های اینترنتی مجاز فعال در زمینه خرید و فروش قالب های فلزی بتن مراجعه کنید و قالب فلزی با کیفیت و مقاوم را با قیمت مناسب خریداری کنید.