قالب مدولار بتن، در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد به طوری که برای قالب بندی انواع سازه های بتنی می توان از قالب مدولار بتن استفاده کرد.

آشنایی با قالب مدولار بتن در صنعت ساختمان سازی

 

قالب مدولار بتن، قالبی است که می توان از آن برای قالب بندی سازه های بتنی گوناگون استفاده کرد و از مزایای آن بهره مند شد. به همین دلیل در این مقاله به معرفی بیشتر این قالب و مزایای استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی پرداخته شده است.

منظور از قالب بتن مدولار چیست؟

به طور کلی منظور از مدولار، مطابق اندازه و مقیاس است. حال اگر در قالب فلزی بتن از مدولار استفاده شود، منظور از آن محصولاتی است که از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشد و در ساخت و ساز به شدت مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی و ساخت قالب های مدولار به گونه ای است که ابعاد عرضی آنها 5 سانتی متر (مضرب عدد 5) می باشد. قالب مدولار بتن، ابعاد و اندازه های گوناگون و متنوعی دارد و نقش بسیار مهمی در قالب بندی سازه های بتنی دارد.

این قالب ها از زمان تولید تاکنون جایگزین بسیار خوبی برای قالب های چوبی و تخته شده اند. در صلبیت بتن و قالب های مدولار هماهنگی بسیار خوبی وجود دارد که سبب شده است انسان بتواند دست به ساخت و ساز های نوین در سراسر دنیا بزند.

(تصویر 1)

مزایای قالب مدولار بتن ریزی

قالب مدولار بتن ریزی، مورد استفاده در تمامی سازه های بتنی، مانند دیوار، ستون، فونداسیون، دال و تیر است که همین عامل باعث اقتصادی بودن استفاده از این قالب ها شده است. طراحی قالب های مدولار به گونه ای است که به راحتی می توان قطعات آنها را به کمک پین و گوه به یکدیگر متصل نمود. در موارد بسیار زیادی امکان جداسازی یکپارچه قالب مدولار بتن ریزی وجود دارد تا آن را به کمک جرثقیل به محل مورد نظر حمل و در آنجا نصب نمود. بعد از بازسازی قالب فلزی بتن مشاهده خواهید کرد که بتن، نما و رویه بتن بسیار صاف می باشد به طوری که تنها درزهای پانل ها نمایان خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از قالب های مدولار، امکان استفاده از آن در دفعات گوناگون می باشد و در صورت نگهداری درست و اصولی می توان عمر مفید این قالب ها را تا حد زیادی افزایش داد.

(تصویر 2)

فروش قالب بتن مدولار

امروزه شرکت های زیادی هستند که در زمینه فروش قالب های مدولار بتن فعالیت می کنند که یکی از آنها شرکت فیدار فولاد می باشد. زمانی که برای خرید قالب بتن مدولار اقدام می کنید، متوجه خواهید شد که قیمت این قالب ها در شرکت های فروشنده بسیار متنوع است. این موضوع دلایل گوناگونی دارد که یکی از آنها می تواند نوع ورقه ای باشد که برای تولید قالب بتن مدولار استفاده شده است چرا که در بازار ورق های گوناگون  با بازه قیمت متفاوت وجود دارد که انتخاب هر یک از آنها برای تولید قالب بتن مدولار در قیمت تمام شده آن تاثیر خواهد گذاشت.

 

 

 

 

قالب فلزی جدول بتنی , داربست های مدولار, لیست قیمت قالب فلزی بتن, قالب نیوجرسی مفصلی, قالب فلزی بتن ریزی,قالب فلزی بتنی, قالب سرستون, قیمت قالب نیوجرسی, فروش قالب ستون گرد, فروش قالب نیوجرسی بتنی, خرید و فروش قالب مدولار, قالب فلزی بتن تهران, فروش قالب بتن مدولار, قالب مدولار دیوار, قیمت قالب فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط