قالبهای سرستون به منظور افزایش باربری و کاهش مقطع ستون در قسمت فوقانی استفاده می شوند. کارخانه‌های بسیاری در زمینه ساخت انواع قالبهای سرستون فعال هستند.

آشنایی با انواع قالبهای سرستون

 

امروزه در بسیاری از پروژه ها که سقف از تیر و دال تخت ساخته شده است به منظور کاهش مقطع ستون و افزایش باربری یا پروژه های پل سازی، مخازن آب و … از قالبهای سرستون به شکل های مختلف در قسمت فوقانی استفاده می کنند. اگر قصد استفاده از قالب فلزی سرستون را  دارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

قالب سرستون چیست؟

یکی از انواع قالب فلزی که برای قالب بندی ستون ها، پل سازی و مخازن آب کاربرد دارند، قالب سرستون محسوب می شود. بسیاری از مجریان و کارفرمایان پروژه های عمرانی برای کاهش مقطع ستون و افزایش تحمل بار به طراحی سرستون در قسمت بالایی ستون روی می آورند. قالبهای سرستون دارای ارتفاع بیش از 4 متر می باشند. به طور کلی قالب سرستون سیمانی از 3 بخش تشکیل می شود:

  1. بخش پایینی قالب: معمولا بخش پایینی قالب به صورت مستطیل یا مربع می باشد.
  2. بخش میانی قالب: بخش میانی به شکل های مختلف از قبیل نیلوفری، گلدانی، سه قوسی و … طراحی می شود.
  3. بخش بالایی قالب: بخش میانی قالب به منظور اتصال بخش پایینی و بالایی (سرستون) با توجه به ارتفاع زیاد و سنگینی از چند تکه مجزا و قابل مونتاژ طراحی و تولید می شود.

(تصویر شماره 1)

انواع قالبهای سرستون

قالب سرستون در انواع مدل های مختلف تولید و روانه بازار شده است. از مهمترین انواع قالب سرستون، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱ – قالب سرستون قارچی تیپ   A

یکی از متداول ترین قالب سرستون که در پروژه های مختلف استفاده می شود، سرستون قارچی تیپ  A به شمار می آید که ابعاد قسمت بالایی 120*120 با ارتفاع 50 سانتیمتر و همپوشانی 10 سانتیمتر می باشد و ابعاد قسمت پایینی 40*40 است که اتصال آن ها با ستون های مدولار 40 سانتیمتری یکپارچه انجام می شود.

۲ – قالب سرستون قارچی تیپ  B

این نوع قالب سرستون به صورت سفارشی توسط کارخانه ساخته می شود. این قالب ها به صورت مدولار، مستطیل و مربع طراحی می شوند و تغییراتی در ارتفاع شیب سرستون یا ابعاد مقاطع پایینی و بالایی صورت می‌گیرد.

 ۳ – قالب سرستون تیپ  C

قالب های سرستونی با مقاطع غیر مدولار و پایه های دایره ای و بیضوی، قالب سرستون تیپ C گفته می شود که از حالت مستطیلی و مربعی و زاویه دار خارج می شوند.

(تصویر شماره 2)

خرید و فروش قالب سرستون

بسیاری از کارخانه های تولید قالب فلزی به ساخت قالب سرستون نیز اقدام می کنند که مجریان و پیمانکاران پروژه های عمرانی مانند پل، مخازن آب و … می توانند قالب سرستون مورد نظر خود را سفارش دهند. قیمت قالب سرستون با توجه به نوع قالب متفاوت می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر، سفارش خرید یا اجاره قالبهای سرستون، می توانید به کارخانه سازنده یا نمایندگی های فروش معتبر مراجعه کنید.

 

 

پخش عمده قالب فلزی بتن, فروش داربست مدولار, فروش قالب های فلزی بتن, مفصل قالب نیوجرسی, قالب فلزی بتن تولید, فروش قالب سرستون, ساخت قالب نیوجرسی, قالب ستون گرد, قالب نیوجرسی بتنی , ساخت قالب مدولار, قالب فلزی بتن کرج, قالب مدولار بتن ریزی, قالب های مدولار سقف, قالب های فلزی مدولار, داربست مدولار مثلثی, داربست مدولار چکشی, داربست مدولار قم

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط