قالب فلزی بتن کلمات کلیدی: قالب فلزی بتن-داربست مدولار کلمه کلیدی اصلی: قالب بتن چکیده: قالب بتن انواع مختلفی دارد که نوع فلزی ب عنوان بهترین آن ها شناخته می شود. برای آگاهی از مزایای قالب بتن فلزی این مقاله را مطالعه نمایید. عنوان: کارایی قالب بتن فلزی در پروژه های ساختمانی متن:

در این مقاله راجع به قالب بتن فلزی و مراحل نصب و اجرای آن صحبت خواهیم کرد. برای آگاهی از ویژگی‌های داربست مدولار نیز می‌توانید بخش پایانی متن را مطالعه نمایید. داربست مدولار نیز در ساخت پروژه‌های ساختمانی کارایی بالایی دارد.

کیفیت قالب بتن فلزی

قالب فلزی بتن باید علاوه بر استحکام، از فرم مناسبی نیز برخوردار باشد، فرم هر قالب بتن بسته به سفارش مسئول پروژه طراحی و تولید می‌گردد. این قالب‌ها باید ایمن بوده و قابلیت تحمل وزن بتن خیس را داشته باشند. از دیگر نکاتی که باید در خصوص این قالب‌ها مدنظر قرار دهید صرفه اقتصادی آن‌هاست، نسبت و نوع آلیاژهای مصرفی بکار رفته در تولید قالب نباید بیشتر از بودجه پروژه باشد اما درعین‌حال داشتن کیفیت الزامی ست و درجه آن بنابر خواسته کارفرما تعیین می‌گردد.

تصویر 1

نصب و اجرای قالب بتن فلزی

پین و گوه از اجزایی هستند که برای متصل کردن قالب‌های بتن به یکدیگر به کار می‌روند، قالب بتن فلزی روند نصب و اجرای آسانی دارد که موجب صرفه‌جویی در وقت کارگران نیز می‌گردد. اگر بخواهید با انواع قالب فلزی بتن که برای پروژه‌های گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد اشاره‌ای داشته باشید می‌توانید نوع لبه خم و تسمه‌ای را نام ببرید، البته ناگفته نماند که تسمه‌ها نیز می‌توانند در اندازه‌های مختلفی تولید و ارائه گردند.

ویژگی‌های قالب بتن فلزی

در این بخش به برخی از ویژگی‌های قالب بتن فلزی اشاره می‌کنیم:

  1. مقاومت و استحکام بالا
  2. عدم آسیب‌پذیری
  3. حفظ فرم اولیه
  4. مقاومت در برابر ضربه و فشار
  5. عدم جذب ذرات بتن به بدنه خود

داربست مدولار مثلثی

ساده‌ترین نوع داربست مدولار، نوع مثلثی آن است که کارایی بالایی در پروژه‌های ساختمانی دارد. اتصالات نر و ماده آن موجب عدم نیاز به نیروی متخصص برای نصب آن‌ها شده است، تراز دقیق آن توسط سرجک های موجود در بخش بالایی داربست تنظیم می‌گردد، کارفرما باید بسته به نوع پروژه میزان باری که باید این داربست تحمل نماید را پیش‌بینی کند و تنظیمات لازم را روی بخش‌های آن اعمال نماید. برای نصب داربست به اجزای مختلفی نیاز دارید که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: پین داربست، پیچ تنظیم، پاشنه، مهارهایی که به‌صورت ضلعی و قطری تولیدشده‌اند و فریم‌ها.

داربست مدولار چکشی

این نوع داربست مدولار نیز در ساخت سقف‌های بزرگ کاربرد دارد، برای دسترسی به این نوع سقف‌ها و همچنین نمای ساختمان باید از نوع چکشی این داربست استفاده نمایید. ناگفته نماند که برای نصب و اجرای آن‌هم نیاز به حضور افراد متخصص ندارید و به‌آسانی می‌توانید مراحل مربوطه را طی کنید.

 

طراحی قالب های فلزی بتن در فیدار فولاد