قالب فلزی بتن کلمات کلیدی: قالب فلزی بتن-داربست مدولار کلمه کلیدی اصلی: قالب های فلزی بتن چکیده: قالب های فلزی بتن و تجهیزات قالب بندی بدلیل کارایی خوب ، جایگزین مناسبی برای چوب و تخته و … می باشد . قالب های فلزی بتن در برابر فشار مقاومت بالایی دارد . عنوان: مزایای کاربرد قالب فلزی بتن و انواع آن متن:

قالب های فلزی بتن، نگهدارنده های موقت یا ثابت با شكل و فرم مختلف برای بتن تازه هستندقالب فلزی بتن ، بخش عمده ای از مخارج ساخت و اجرای اجزای بتنی ساختمان های بتنی را به خود اختصاص می دهد . استفاده از قالب های فلزی بتن از رایج ترین قالب هایی می باشد که در پروژه ها از آن بهره می برند . (تصویر 1)

دلیل محبوبیت قالب های فلزی بتن نسبت به سایر قالب ها

اگرچه وزن و هزینه اولیه خرید این قالب های فلزی بتن ، بالاتر از سایر قالب ها می باشد اما بدلایل متعددی ، پیمانکاران راغب خرید این محصول ساختمانی در سازه های بتنی هستندجنس قالب های فلزی بتن یکی از این دلایل است که استحکام ، مقاومت و ماندگاری زیادی نسبت به سایر قالب ها دارد . همچنین در احجام زیاد و ابعاد کم ، مقرون به صرفه ترین قالب ، قالب فلزی می باشد .

قالب های فلزی بتن به علت تحمل وزن زیاد در پروژه های عمرانی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند .  عدم چسبندگی بتن به بدنه قالب در قالب فلزی بتن یکی دیگر از مزایای این قالب می باشد که عدم چسبندگی بتن از خوردگی و مستهلک شدن قالب می کاهداستفاده از قالب فلزی مدولار بدلیل تنوع اندازه و ابعاد در قسمت های مختلف ساختمانی نظیر تیر ، ستون ، دیوار و .. کاربرد فراوانی دارد . همچنین قالب های فلزی بتن بدلیل برخورداری از اتصالات خاص و سهولت در اجرا و جمع آوری آن ، دارای سرعت عمل بالایی نسبت به سایر قالب ها می باشد .

 

 انواع قالب فلزی بتن که در اجرای اجزای بتنی متداول می باشد :

این قالبها انواع مختلفی دارند که هر کدام در موردی خاص استفاده می شود، از این دست می توان به قالب فلزی تیر و دال ، قالب فلزی دیوار ، قالب فلزی دیوار طرح دار ، قالب فلزی دیوار مدور ، قالب فلزی ستون ، قالب فلزی فونداسیون ، قالب فلزی ستون گرد اشاره کرد.

کاربرد داربست مدولار

از داربست مدولار به ویژه درمهار قالب های فلزی در سقف و تیر بدلیل استفاده آن در ارتفاع می توان بهره برد که انواع مختلفی دارد : (تصویر 3)

داربست مدولار مثلثی

این نوع داربست ها از فریم‌های مثلثی شکل تشکیل شده‌اند و به سهولت نصب می گردد زیرا بصورت نر و ماده به یکدیگر متصل می شوند . به همین دلیل ساده ترین عملکرد را دارا می باشند . یکی از مزیتهای این نوع داربست عدم احتیاج به نیروی کار متخصص است .(تصویر 2)

داربست مدولار چکشی

اين نوع داربست به دلیل سهولت اجرایی و قابلیت جابجایی آن ، استفاده فراوانی به خصوص در اجرای سقف های بزرگ دارد . این داربست ها از پايه‌هاي قائم و مهارهاي افقي در اندازه‌هاي مختلف تشكيل شده است . اتصالات این نوع داربست شامل پاشنه ، مهار های ضلعی و قطری ، پیچ تنظیم و پین داربست می باشد . (تصویر 4)

 

 

بهترین تولید کننده قالب های فلزی بتن فیدار فولاد