نکاتی برای خرید یک جک سقفی دست دوم


هنگام خرید جک سقفی دست دوم  چه  نکاتی قابل توجه  است
 جک های  سقفی به جهت شمع در اجرای قالب بندی سقفها شامل دال های بتنی و تيرچه بلوك از جک های مورد استفاده قرار می گیرند. جک های سقفی از دو لوله که  درون یکدیگر قرار می گیرند تشکیل شده است: لوله داخلی این جک ها به قطر 5 سانتی متر و لوله بیرونی آن به قطر 6 سانتی متر بوده  وضخامت ورق هر دو لوله 2/5 میلیمتر می باشد . از متداول ترین جک های سقفی می توان  به جک سقفی با صلیب ثابت ،جک های سقفی بدون صلیب و انواع سر جک های متدوال که عبارتند از سرجک تی (T) و یو (U) شکل اشاره کرد. انتخاب نوع جک سقفی  و همچنین نوع سر جک، براساس نوع پروژه  ساخت و ساز  زمینه کاربرد  آن قابل تغییر می باشد.
برای اجرای طراحی سازه برای  هر نوع سقف شامل تیرچه بلوک، عرشه بتنی، سبک، یونولیت و ... باید بتوان  آنها را بطور موقت نگهداری کرد. یکی از بهترین و سریع ترین روشها یی که برای این منظور مورد  استفاده قرار می گیرد به کار بردن  جک سقفی می باشد ،که می توان از جک سقفی دست دوم نیز استفاده کرد. جک سقفی که به  نامهای جک فلزی، جک تلسکوپی و شمع فلزی نیز شناخته می شود در ارتفاع های مختلف ساخته می شود که چگونگی ساخت آنها بر اساس حداقل ارتفاع (در هنگام بسته بودن) و حداکثر ارتفاع (در هنگام باز بودن) و ضخامت و قطر لوله ها داری تحمل بار متفاوتی می باشند. همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع دلخواه بین حداکثر و حداقل ارتفاع در هرجک به وسیله مهره تعبیه شده در وسط هر جک امکان پذیر می باشد..

{تصویر 1}
همانطور که بیان شد جک سقفی یکی از مهمترین وسایلی است که در صنعت ساخت و ساز به کار می رود، برای خرید جک های سقفی دست دوم باید به ویژگی های مهم آنها توجه کنید ، چرا که در صورت بروز مشکل صدمات جبران ناپذیری در فرآیند ساخت سازه به وجود خواهد آمد.
جک سقفی برا نگه داری سقف هایی که به تازگی زده شده اند  استفاده می شود، خود این نکته که سقف تازه بنا شده ی ساختمان وابسته به جکی سقفی  است که در زیر آن قرار می گیرد ،به تنهایی اهمیت استحکام  و نوع جک سقفی مورد استفاده را بیان می کند.اگر چه اکثر جک های سقفی از نوع  کامپوزیت ، تیرچه بلوک و کرومیت و... هستند.
{تصویر 2}
با توجه به افزایش روز افزون جمعیت در  شهرها و افزایش سا خت بنا ها و سازه ها ، اهمیت استفاده از وسایل  مناسب مورد نیاز برای ساخت سازه ، توجه متخصصین این حوزه را به خود جلب کرده است. تا ازوسایل با کیفیت خوب برای ساخت سازه ها استفاده کنند.برای خرید جک های سقفی دست دوم باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که کیفیت و دوام جک سقفی دست دوم حفظ شده و از جنس مرغوب تشکیل شده باشد، چرا که در صورت عدم توجه و دقت در خرید جک سقفی دست دوم  به دلیل اهمیت آن در ساخت سازه ، صدمات غیر قابل اجتناب و جبران ناپذیری  به وجود خواهد آمد.
خرید جک سقفی مناسب سبب  ایجاد بنای ایمن تری خواهد شد ، چرا که سقف بنا یکی از مهمترین قسمت های در ساخت و ساز ساختمان می باشد.امنیت ساخت سقف ساختمان در بالاترین درجات قرار دارد .
 جک سقفی دست دوم مورد استفاده  باید دارای توانایی تحمل وزن سقف باشد وبتوان با خیال آسوده آن را برای طراحی و ساخت سقف ساختمان به کار گرفت.
{تصویر3}
.META KEYWORD: جک سقفی دست دوم ،  خرید جک سقفی دست دوم، جک سقفی،ساخت و ساز ساختمان


مقالات:

 

انواع قالب فلزی بتن

داربست های مدولار