قالب فلزی بتن کلمات کلیدی: قالب فلزی بتن-داربست مدولار کلمه کلیدی اصلی: قالب فلزی بتن چکیده: قالب فلزی بتن در مقایسه قالب های چوبی دارای دوام بیشتر و همینطور تحمل سختی عمیق تر است. قالب فلزی بتن می تواند انتخابی ایده آل بنظر برسد. عنوان: مقایسه قالب فلزی بتن با قالب های چوبی متن:

با مقایسه دقیق بین قالب فلزی بتن و همینطور قالب های چوبی می توان انتخاب دقیق و بهتری در این زمینه داشت. در نظر داشته باشید که قالب فلزی بتن از دسته مواردی است که می تواند روند کار را سریعتر و قابل قبول تر کند.

مقایسه قالب فلزی بتن با قالب های چوبی

به طور کلی قالب های چوبی از دسته محصولات همه منظوره به شمار می رود. این قالب های برای درست کردن قاب قالب تا جدارهای بیرونی و درونی مورد استفاده قرار می گیرد. از قالب های چوبی برای ساخت پایه های اطمینان در سازه های بتنی نیز استفاده می شود. این قالب ها از جنس الوار، تخته های چندلایه هستند، اما به نظر شما میزان دوام و تحمل سختی قالب های چوبی چقدر است؟ قطعا با یک بررسی ساده متوجه می شوید که قالب فلزی بتن از دسته موارد بسیار عالی در این زمینه محسوب می شود. در قالب های چوبی برای اتصال قطعات از یک سری میخ و پیچ استفاده می شود که قابلیت خورده شدن دارد و قطعا به مرور زمان می تواند از کیفیت اولیه خارج شود. قالب های چوبی در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود. به عنوان مثال قالب ها خام چوبی در مقایسه به قالب فلزی بتن می تواند گزینه ای بسیار ابتدایی به شمار برود این قالب ها حتی امکان رنده شدن هم ندارد.

تصویر1

کاربرد انواع قالب فلزی بتن در مقایسه با چوبی

اگر به قالب های رنده شده چوبی نگاهی بیندازید مشخص می شود که تنها برای سطح های صاف استفاده می شود در صورتی که قالب فلزی بتن می تواند در موارد مورد مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. قالب های ممتاز از دیگر مدل های چوبی هستند که تنها برای بخش های درز و بتونه شده مورد استفاده قرار می گیرند، در نظر داشته باشید که قالب فلزی درز گیر قابلیت تغییرات زیادی را داشته و این موضوع در قالب های چوبی تنها در وضعیت سمباده کشی قرار می گیرد.

برای اینکه درزها آب بندی شود از نوارهای اسفنجی و همینطور نوازهای فلزی به صورت میخ شد ه استفاده می شود و سطح داخلی قالب با آهن های سفید و همینطور ورقه های فایبرگلاس پوشیده می شود. این روش تا حدی می تواند به مقاومت بتن ضربه بزند در نظر داشته باشید که قالب فلزی از گزینه هایی است که تنها با برطرف سازی فرورفتگی های موجود می توان فضاهای لازم برای فعالیت های مختلف را ایجاد کرد.

تصویر2

جمع بندی مقایسه قالب فلزی بتن در برابر چوبی

قالب فلزی بتن از گزینه های بسیار عالی برای آماده سازی های سریع قالب محسوب می شود در صورتی که سرعت قالب های چوبی بسیار کند تر است. اگر نگاهی به داربست مدولار بیاندازید متوجه می شوید که این قالب ها از گزینه هایی هستند که از جنس فلز فشرده شده ساخته شده اند.

تصویر3

 

انواع قالب فلزی بتن در فیدار فولاد