قالب فلزی بتن کلمات کلیدی: قالب فلزی بتن-داربست مدولار کلمه کلیدی اصلی: قالب بتن چکیده: جهت خرید و استفاده ی بهترین نوع قالب بتن بهتر است با انواع گوناگون آن آشنایی پیدا کرد. قالب های فلزی یکی از بهترین و پرکاربرد ترین انوع قالب بتن است. عنوان: آشنایی با بهترین نوع قالب بتن ریزی متن:

امروزه یکی از دغدغه های اصلی پیمانکاران ساختمانی یافتن قالب بتن مناسب و با کیفیت جهت استفاده در پروسه بتن ریزی سازه ها می باشد. یکی از بهترین انواع قالب بتن، قالب فلزی بتن ریزی است که معمولاً همراه با انواع داربست به مانند داربست مدولار به کار گرفته می شود. مزیت های بیشمار و علاقه ی فراوان به استفاده از قالب فلزی بتن باعث شده است انتخاب یک شرکت تولید کننده ی انواع قالب های بتن ریزی با کیفیت ، جهت خرید قالب بتن با حساسیت های زیادی همراه باشد.

قالب فلزی بتن چیست

این نوع قالب بتن در واقع به ظرف هایی گفته می شود که با هندسه و حجم خاصی تولید می شود و از آن برای نگهداری بتن خمیری شکل جهت ساخت یک سازه ی بتنی استفاده می گردد. دو قسمت اصلی استفاده از قالب فلزی بتن مربوط به فرآیند قالب بندی و مرحله ی تخلیه ی بتن خمیری در آن است. در قسمت اول باید درزهای قالب فلزی با دقت چک گردد، چراکه وجود نشتی در قالب بندی باعث خارج شدن شیره ی سیمان مورد استفاده می شود. در مرحله ی دوم نیز برای کسب نتیجه ی مطلوب باید نوع بتن مورد استفاده به گونه ای باشد که تمامی حجم قالب را پر نماید. معمولاً جهت کاهش لرزش های احتمالی این نوع قالب بتن از داربست مدولار استفاده می گردد.

مزیت ها و کاربردهای قالب فلزی بتن

به طور معمول در ساختمان سازی ها با حجم کم از قالب بندی با تخته کمک گرفته می شود. اما زمانی که بحث محدودیت زمانی جهت پیاده سازی و اجرای سازه ی بتنی و اشکال هندسی خاص مطرح است،‌ از قالب فلزی کمک گرفته می شود. سرعت در نحوه ی اجرا و شکل صیقلی و صاف محصول نهایی باعث شده است قالب فلزی بتن برای سنگفرش، مانع و حصار، پیاده روها، سازه های بتنی پیش ساخته،‌ اجرای نمای بتنی و ... از آن استفاده گردد.

تصویر 1

روش استفاده از قالب فلزی بتن

ابتدایی ترین نکته در استفاده از قالب فلزی برای بتن ریزی، چرب کردن قسمت های داخلی حجم مورد استفاده است. در گام دوم باید با بستن پیچ و مهره های قالب ،  تمامی درزها به خوبی گرفته شود. در گام سوم با استفاده از داربست های گوناگون به مانند داربست مدولار که معمولاً در انواع مثلثی یا امگا، اسکافلد، چکشی مدل ستاره ای، چکشی مدل نلبکی یا زود بست مورد استفاده است، باید قالب بتن را مستحکم کرد. در مراحل بعد نیز لازم است بتن ریخته شود و در زمان مناسب قالب بار شود.

تصویر 2

از کجا قالب فلزی بتن را خریداری کنیم

به دلیل استفاده از فلز فولاد در ساخت این نوع قالب بتن،‌ مهمترین نکته در انتخاب شرکت سازنده ی قالب فلزی، کیفیت مواد اولیه ی مورد استفاده جهت ساخت قالب است. برای خرید با کیفیت ترین و بادوام ترین نوع قالب فلزی بتن ، می توان از روش خرید اینترنتی این محصول استفاده کرد. داشتن شناسنامه ی شرکت سازنده، نوع مواد اولیه مورد استفاده، ‌میزان صیقلی بودن سطح قالب فلزی و ... از جمله مشخصاتی است که در سایت های اینترنتی قابل روئیت است. عموماً شرکت های اصلی سازنده ی این نوع قالب بتن، داربست مدولار مناسب جهت پیاده سازی را نیز به همراه این محصول به فروش می رسانند.

 

 

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

قالب فلزی بتن , داربست مدولار